Ministerstwo ujawnia powód wizyty Megawati w Muzeum Narodowym

Tempo.co, DjakartaHilmar Farid, dyrektor generalny ds. kultury w Ministerstwie Edukacji i Kultury ujawnił przyczynę tego stanu rzeczy Megawati Sokarnoputri odwiedził Muzeum Narodowe po tym, jak wybuchło pożar. Piąty prezydent Indonezji odwiedza we wtorek 19 września 2023 r. muzeum w środkowej Dżakarcie, ponieważ jest ono tymczasowo zamknięte ze względu na usuwanie artefaktów.

Hilmer powiedział, że motywacją wizyty Megawati była historyczna bliskość Meghawati z muzeum. W latach 80. Megawati zgłosiła się na ochotnika do nadzorowania kolekcji.

„Bardzo tęskniła za domem i pamiętała, że ​​pracowała dobrowolnie i bez wynagrodzenia” – powiedział.

Meghawati towarzyszyła prezes Krajowej Agencji Badań i Innowacji (PRIN) Laksana Dry Handoko oraz minister edukacji, kultury, badań i technologii Nadiam Maharim.

„Zasugerował, że zbiory powinny śledzić swoją historię i lepiej wykorzystywać tę historię jako źródło wiedzy” – dodał Hilmer.

Jako przewodnicząca komitetu sterującego BRIN Meghawati poprosiła także ekspertów BRIN o włączenie się w ewakuację zbiorów muzealnych dotkniętych pożarem. „Uzgodniono, że do ochrony zbiorów, których to dotyczy, potrzebny będzie dodatkowy personel”.

Hilmer zauważył również zainteresowanie Megawati kolekcjonowaniem ceramiki. „Ceramika z różnych dynastii, takich jak Chiny i Wietnam” – powiedział.

Megawati poinformowała również, że wszystkie strony powinny współpracować w związku z pożarem w tym muzeum.

„Mama [Megawati] Dużo opowiadał o swoich przeszłych doświadczeniach i myślę, że było to dla nas inspiracją, teraz przyszedł czas na wspólną pracę. W czasach katastrofy i trudności wszystkie elementy muszą być zaangażowane. „Nie jest już dozwolone autentyczne działanie na rzecz Indonezji w imię określonych interesów” – podsumował Hilmer.

SAVERO ARISTIA WIENANTO

Wybór nauczyciela: Megawati odwiedza Muzeum Narodowe po pożarze

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

https://metro.tempo.co/read/1774686/kemendikbudristek-ungpak-alasan-megawati-kunjungi-museum-nasional-usai-kebakaran

READ  Opłaty za wizę po przyjeździe na Bali mogą się potroić w nadchodzących miesiącach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *