Ministerstwo sprawdzi budynki, infrastrukturę w IKN: Oficer

Proces kontroli budynków i infrastruktury budowanej w IKN będzie prowadzony rygorystycznie.

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (IKN) zapewnia, że ​​budynki i podstawowa infrastruktura wybudowana w Nusantara zostaną poddane inspekcji lub sprawdzeniu w ramach programu oddania do użytku.

„Proces kontroli budynków i infrastruktury wybudowanej w IKN na pewno zostanie przeprowadzony” – powiedział w środę w Dżakarcie sekretarz generalny ministerstwa Mohammad Zainal Fatah.

Według Fataha każdy budynek i infrastruktura w IKN zostaną zaplanowane pod względem operacyjnym.

Fatah zauważył, że jego strona jest odpowiedzialna za przygotowanie podstawowych struktur w Nusantarze zgodnie z mandatem rządu.

„Zamierzamy zakończyć to w przyszłym roku. To nasz obowiązek i zapewnienie lepszej obsługi społeczności” – dodał.

Ministerstwo, za pośrednictwem Grupy Zadaniowej ds. Wdrażania Rozwoju Infrastruktury Stolic Krajowych, przeprowadzi inspekcję wszystkich budynków w Nusantara, aby upewnić się, że nadają się do zamieszkania.

Powiązane wiadomości: OIKN otrzymuje 323 listy od inwestorów

Fata powiedział, że zespół skontroluje wszystkie budynki w Nusantarze, a mianowicie teren pałacu, biuro prezydenta, budynek Ministerstwa Koordynującego Spraw Gospodarczych, pomieszczenia ministerialne i inne budynki.

Zaznaczył, że przeprowadzone kontrole obejmowały sprawdzenie oświetlenia i przepływu wody, funkcjonowania schodów, podziału pomieszczeń i inne.

Nusantara to przyszła stolica Indonezji, którą określa i reguluje ustawa nr 3 z 2022 r.

Rozwój nowej stolicy nie tylko przenosi stolicę miasta i budynki władz centralnych, ale także planuje utworzenie nowoczesnego centrum miejskiego zgodnie z zasadami IKN jako przyszłego inteligentnego leśnego miasta Indonezji.

Nowa stolica przeorientuje orientację rozwojową rządu na Indonezję i pomoże przyspieszyć transformację gospodarczą kraju.

Rozwój nowego kapitału zapewni Indonezji bardziej strategiczną pozycję na światowych szlakach handlowych, przepływach inwestycji i innowacjach technologicznych.

Nowa stolica stanie się także pilotażowym projektem ekologicznego i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w oparciu o najnowsze technologie.

Powiązane wiadomości: Rząd przyjmuje politykę dotyczącą zielonych i inteligentnych budynków dla ASN Apartments w IKN

READ  Ambasada USA w Dżakarcie oferuje studentom IPDN szkolenia z języka angielskiego

Przetłumaczone przez: Aji Kagti, Resinda Sulistyanthari
Prezenter: Zafar M Siddiqui
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *