Ministerstwo docenia zaangażowanie ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki

BANGKOK BELITUNG ISLANDS (ANTARA) – Ministerstwo Planowania Rozwoju Narodowego pochwaliło zaangażowanie krajów ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki.

„Pochwalam kolegów z państw członkowskich ASEAN za ich zaangażowanie w znaczące działania w budowaniu Niebieskich Ram Gospodarczych ASEAN jako priorytetowego wyniku gospodarczego przez cały okres przywództwa Indonezji w ASEAN 2023” – powiedziała Amalia Adiningar Vidyasanti, wiceprezes ministerstwa ds. gospodarczych. 2023 ASEAN Blue Economy Forum, Tanjong Phutan, Banga Belitung Islands, poniedziałek.

ASEAN Blue Economic Framework służy jako platforma do ustanowienia wspólnej koncepcji i planów promowania Blue Economy w ASEAN jako nowej siły napędowej gospodarki. cecha – wyjaśniła.

Vidyashanthi początkowo zauważył, że jego administracja wydała memorandum w sprawie niebieskiej gospodarki jako priorytetowej kategorii ekonomicznej w ramach programu Grupy Zadaniowej Wysokiego Szczebla ds. Integracji Gospodarczej (HLTF-EI).

Potwierdził, że na 43. HLTF-EI odbyła się dyskusja, podczas której opracowano projekt ram z uwzględnieniem wkładu i sugestii państw członkowskich. Dodał, że projekt zostanie omówiony w poniedziałek.

Powiązane wiadomości: Delegaci biorący udział w Forum Niebieskiej Gospodarki ASEAN przybywają do Belitung

Forum Blue Economy 2023 ASEAN w poniedziałek obejmie główne wydarzenie, dwa wydarzenia poboczne i wizyty w niektórych geoparkach w Bangka Belitung, zauważył Vidyasanti.

„Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest inauguracja mapy drogowej niebieskiej gospodarki w Indonezji. Indonezyjska mapa drogowa niebieskiej gospodarki posłuży jako wizytówka niebieskiej gospodarki w regionie ASEAN” – wyjaśnił.

W dyskusji nad projektem ram biorą udział ministrowie z krajów ASEAN oraz międzynarodowi eksperci. Później podczas wieczornego wydarzenia towarzyszącego zaznaczył, że odbędą się dwie sesje robocze poświęcone współpracy w zakresie niebieskiej gospodarki i niebieskich finansów.

„Te sesje pozwolą lepiej zrozumieć praktyczne aspekty współpracy, w tym finansowanie projektów niebieskiej gospodarki” – potwierdził Vidyasanthi.

Wezwał wszystkich do wykorzystania forum jako okazji do wywarcia znaczącego wpływu na przyszłość ASEAN poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń oraz ustanowienie lepszego networkingu.

READ  Korea opracuje autobusy elektryczne dla S. Bali

„Z przyjemnością ogłaszam, że jest kilku uczestników tego wydarzenia. Dla twojej informacji, 645 gości zarejestrowało się na wydarzenie geo-adventure i 288 uczestników zaplanowanego na dziś głównego wydarzenia, w sumie 233 uczestników. Wydarzenia dwustronne” – ujawnił.

Powiązane wiadomości: Belitung promuje MMŚP podczas ASEAN Blue Economy Forum

Powiązane wiadomości: Forum AIS maksymalizuje współpracę w zakresie niebieskiej gospodarki

Przetłumaczone przez: M Baqir Itrus – Mekka Yumna
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *