Ministerstwo docenia zaangażowanie ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki

BANGKOK BELITUNG ISLANDS (ANTARA) – Ministerstwo Planowania Rozwoju Narodowego pochwaliło zaangażowanie krajów ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki.

„Pochwalam kolegów z państw członkowskich ASEAN za ich zaangażowanie w znaczące działania w budowaniu Niebieskich Ram Gospodarczych ASEAN jako priorytetowego wyniku gospodarczego przez cały okres przywództwa Indonezji w ASEAN 2023” – powiedziała Amalia Adiningar Vidyasanti, wiceprezes ministerstwa ds. gospodarczych. 2023 ASEAN Blue Economy Forum, Tanjong Phutan, Banga Belitung Islands, poniedziałek.

ASEAN Blue Economic Framework służy jako platforma do ustanowienia wspólnej koncepcji i planów promowania Blue Economy w ASEAN jako nowej siły napędowej gospodarki. cecha – wyjaśniła.

Vidyashanthi początkowo zauważył, że jego administracja wydała memorandum w sprawie niebieskiej gospodarki jako priorytetowej kategorii ekonomicznej w ramach programu Grupy Zadaniowej Wysokiego Szczebla ds. Integracji Gospodarczej (HLTF-EI).

Potwierdził, że na 43. HLTF-EI odbyła się dyskusja, podczas której opracowano projekt ram z uwzględnieniem wkładu i sugestii państw członkowskich. Dodał, że projekt zostanie omówiony w poniedziałek.

Powiązane wiadomości: Delegaci biorący udział w Forum Niebieskiej Gospodarki ASEAN przybywają do Belitung

Forum Blue Economy 2023 ASEAN w poniedziałek obejmie główne wydarzenie, dwa wydarzenia poboczne i wizyty w niektórych geoparkach w Bangka Belitung, zauważył Vidyasanti.

„Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest inauguracja mapy drogowej niebieskiej gospodarki w Indonezji. Indonezyjska mapa drogowa niebieskiej gospodarki posłuży jako wizytówka niebieskiej gospodarki w regionie ASEAN” – wyjaśnił.

W dyskusji nad projektem ram biorą udział ministrowie z krajów ASEAN oraz międzynarodowi eksperci. Później podczas wieczornego wydarzenia towarzyszącego zaznaczył, że odbędą się dwie sesje robocze poświęcone współpracy w zakresie niebieskiej gospodarki i niebieskich finansów.

„Te sesje pozwolą lepiej zrozumieć praktyczne aspekty współpracy, w tym finansowanie projektów niebieskiej gospodarki” – potwierdził Vidyasanthi.

Wezwał wszystkich do wykorzystania forum jako okazji do wywarcia znaczącego wpływu na przyszłość ASEAN poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń oraz ustanowienie lepszego networkingu.

READ  Martha's Vineyard: gubernator Ron DeSantis bierze udział w wysłaniu 2 samolotów przewożących imigrantów do Massachusetts

„Z przyjemnością ogłaszam, że jest kilku uczestników tego wydarzenia. Dla twojej informacji, 645 gości zarejestrowało się na wydarzenie geo-adventure i 288 uczestników zaplanowanego na dziś głównego wydarzenia, w sumie 233 uczestników. Wydarzenia dwustronne” – ujawnił.

Powiązane wiadomości: Belitung promuje MMŚP podczas ASEAN Blue Economy Forum

Powiązane wiadomości: Forum AIS maksymalizuje współpracę w zakresie niebieskiej gospodarki

Przetłumaczone przez: M Baqir Itrus – Mekka Yumna
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *