Ministerstwo docenia województwa, które poczyniły największe postępy w inicjatywie Smart Village

Lampung (Antara) — Ministerstwo Rozwoju Wsi, Obszarów Słabo Rozwiniętych i Przesiedleń uznało Lampung, Sulawesi Środkowe i Bali za prowincje, które poczyniły największe postępy w projekcie Smart Village.

„W całym kraju prowincje, w których inteligentna wioska poczyniła największe postępy, to Lampung, Środkowe Sulawesi i Bali” – powiedział Iwanowicz Augusta, szef Agencji Informacji i Rozwoju ministerstwa, podczas czwartkowej wizyty w Hanura Smart Village w Besawaran.

Powiedział, że obecnie 56 000 z 75 265 wiosek w całym kraju ma dostęp do Internetu 4G.

„Tymczasem jest 2600 wiosek bez dostępu do internetu, a tylko 21 000 wiosek ma swoje strony internetowe” – dodał urzędnik.

Augusta powiedział, że warunkiem wstępnym dla inteligentnej wioski jest dostęp do internetu, strona internetowa wioski i opracowane przez wioskę oprogramowanie użytkowe.

Jednocześnie zwrócił uwagę na jedno z wyzwań, które utrudnia rozwój inteligentnej wioski w wiosce, jak to miało miejsce w wielu wioskach na wyspie Jawa.

„Zwykle opłata abonamentowa za szybki serwer dla wioski wynosi 15-20 milionów Rp (1008-1034 USD) rocznie. Jednak niektóre wioski nie mają pieniędzy (by za to zapłacić)” – wyjaśnił urzędnik.

Powiedział, że aby rozwiązać ten problem, ministerstwo jest zobowiązane do zapewnienia wioskom bezpłatnych serwerów internetowych.

„Jeżeli wsie będą korzystały z serwera ministerstwa, liczba wniosków składanych przez wioskę spadnie. Jest zapewniany przez rząd i jest bezpłatny” – powiedziała Augusta.

Powiedział, że brak wsparcia marketingowego dla aplikacji tworzonych na wsi to kolejne wyzwanie, które może hamować rozwój inteligentnych wiosek.

„Dobrze jest mieć innowacje na wsiach, ale liczba pobrań (aplikacji opracowanych na wsi) jest bardzo nieproporcjonalna w porównaniu z populacją wsi. Potrzebują więc wsparcia marketingowego” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Indonezja, współpraca Banku Światowego ma na celu zbudowanie inteligentnej wioski

READ  Anglia bije rekord pod względem najwyższej temperatury, gdy Europa się rozgrzewa

Powiązane wiadomości: Rząd buduje inteligentną wioskę dla ludzi dotkniętych katastrofą

Przetłumaczone przez: Anita Bermata D, Nabil Ihsan
Redaktor: Thea Mudiyasari
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *