Minister Uno twierdzi, że na Bali nie ma zbyt wiele turystyki

JAKARTA (Antara) – Chociaż wyspa Bali jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Indonezji, według Ministra Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaki Salahuddin Uno panuje tu niewielki ruch turystyczny.

„Jeśli spojrzymy na wyspę jako całość, w samym południowym Bali nie występuje nadmierny ruch turystyczny (problem)” – wyjaśnił podczas piątkowego spotkania ministerstwa.

Ponieważ wszystkie są skoncentrowane w Nusa Dua i południowym Bali, ich nośność jest znacznie przeciążona, dodał Uno.

Powiedział, że istnieje potencjał do rozwoju niektórych obszarów Bali jako miejsc docelowych ekoturystyki.

Wyjaśnił, że nowe inwestycje turystyczne na wyspie pomogą w dystrybucji turystów z południowego Bali i Nusa Dua oraz zmniejszą ich obciążenie.

Ministerstwo podejmie działania, aby zapewnić równomierne rozmieszczenie turystów przybywających na Bali na zachód, północ i wschód wyspy.

„Zatem obciążenie (turystyczne) nie będzie ograniczone do południowego Bali” – powiedział Uno.

Promowanie kierunków turystycznych położonych w innych częściach wyspy Bali wśród turystów lokalnych i zagranicznych będzie wyzwaniem, zwłaszcza że dystrykt Padung i miasto Denpasar są atrakcyjnymi wyborami – dodał minister.

Podkreślił potrzebę zapewnienia infrastruktury i dostępności, aby zachęcić więcej turystów do zwiedzania innych części wyspy.

„Będziemy zarządzać aspektem atrakcji, organizując wydarzenia promujące atrakcje naturalne, sztuczne i kulturalne” – powiedział Uno.
Ministerstwo opracuje także nowe promocje, które przyciągną więcej turystów do innych części Bali.

Zauważył, że promocja podróży 3B (Banyuangi – Zachodnia Bali) przyciągnęła więcej turystów z Banyuangi we Wschodniej Jawie, przez Cieśninę Bali do Zachodniego Bali.

READ  Alabama kontra Teksas zdobywa punkty, na wynos: Numer 1 Tide przetrwa niespokojną ofertę, gdy Bryce Young konstruuje spóźnione przejazdy punktowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *