Minister Sumathi podkreślił aspekt bezpieczeństwa usług kolejowych

JAKARTA (ANTARA) – Minister transportu Budi Karya Sumathi w niedzielę (21 stycznia) podkreślił potrzebę zwrócenia przez zainteresowane strony w sektorze kolejowym szczególnej uwagi na aspekty bezpieczeństwa usług kolejowych w Indonezji.

Minister ogłosił to po wzięciu udziału w spotkaniu koordynacyjnym kolei na stacji Kupeng w mieście Surabaya na Wschodniej Jawie.

„Dzisiaj oceniamy odpowiednich interesariuszy i podejmujemy kroki w celu poprawy (usług kolejowych). Chcę podkreślić, że bezpieczeństwo jest najważniejsze” – stwierdził w oświadczeniu otrzymanym w poniedziałek od ministerstwa transportu.

Sumathi zwrócił uwagę na niedawne wypadki kolejowe, w tym pociąg pasażerski Duranga i Bandung Raya na Jawie Zachodniej, pociąg Bandalungan na Jawie Wschodniej oraz kilka innych wypadków na Jawie i Sumatrze.

Minister zapewnił, że rząd i odpowiednie zainteresowane strony sektora kolejowego są w pełni zaangażowane w zapewnienie dobrego poziomu bezpieczeństwa w usługach kolejowych, mając nadzieję na utrzymanie zaufania obywateli, zwłaszcza lojalnych klientów i miłośników kolei.

„Będziemy nadal dokładać wszelkich starań, aby wprowadzać ulepszenia, aby ludzie zawsze czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas korzystania z pociągów” – powiedział.

Wspomniał, że Ministerstwo Transportu przygotowało do 2024 roku szereg działań mających na celu zwiększenie aspektu bezpieczeństwa usług kolejowych w oparciu o Wskaźnik Jakości Torów (TQI) kategorii 1 i 2, m.in. budowę torów podwójnych i kompleksową poprawę jakości torów. .

Sumathi zauważył, że ministerstwo dokona oceny systemu sygnalizacji, zapewni wdrożenie standardowych procedur operacyjnych i będzie współpracować z odpowiednimi stronami w celu przezwyciężenia problemów związanych z przejazdami kolejowymi.

Obecny na posiedzeniu Soerjanto Tjahjono, przewodniczący Krajowej Komisji Bezpieczeństwa Transportu (KNKT), zauważył, że indonezyjskie systemy kolei ogólnie działają prawidłowo.

Zauważając, że w ostatnich latach liczba wypadków kolejowych spada, zauważył, że nadal istnieje wiele do zrobienia w celu dalszej poprawy aspektów bezpieczeństwa.

Powiązane wiadomości: KAI umieści na czarnej liście przestępców seksualnych, którzy będą mogli korzystać z usług kolejowych
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Śmiertelny wypadek wywołuje wezwania do wprowadzenia lepszych usług transportowych

READ  World Series Game 3 przełożone: Deszcz przenosi Phillies-Astros na wtorek, zmienia harmonogram na 2022 Fall Classic

Przetłumaczone przez: Adimas R, Tegar Noorbitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *