Minister oczekuje, że policja wytyczy potencjalne konflikty przed wyborami w 2024 r

JAKARTA (ANTARA) – Minister spraw wewnętrznych Tito Karnavian wyraził nadzieję, że Policja Krajowa (Polri) przeprowadzi dokładne mapowanie potencjalnych konfliktów, aby zapewnić pomyślną realizację wyborów powszechnych w 2024 roku.

W wydanym w czwartek oświadczeniu podkreślił kluczową rolę sił bezpieczeństwa w utrzymaniu bezpieczeństwa i stabilności w okresie wyborczym.

„Oczekuję, że policja nie tylko będzie działać odpowiedzialnie, ale także aktywnie łagodzić eskalację sytuacji i dokładnie oceniać potencjalne konflikty” – powiedział.

Karnavian zwrócił uwagę, że wiele konfliktów w przeszłości nie było spontanicznych, ale wiązało się z pewnymi procesami. Dlatego konieczne jest przewidywanie i identyfikowanie potencjalnych konfliktów poprzez bardziej niezawodne mapowanie, aby zapobiec ich występowaniu.

Wyraził także nadzieję, że gromadzenie danych wywiadowczych na szczeblu regionalnym i centralnym będzie skuteczne na różnych etapach wyborów powszechnych w 2024 r.

Dodał, że ponieważ w tym samym roku odbędą się także wybory regionalne, równie ważne jest zapewnienie ich bezpieczeństwa.

„Określ, które obszary są bezpieczne, które są podatne na konflikty, a które są szczególnie wrażliwe, aby można było skoncentrować zasoby na obszarach zagrożonych” – dodał.

Podkreślił, że dokładne mapowanie podatności na zagrożenia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia wyborów regionalnych, podkreślając, że nie chce, aby policja reagowała dopiero po wybuchu konfliktów.

Minister podkreśliła również znaczenie rozmieszczania funkcjonariuszy w określonych obszarach w oparciu o ich stopień bezbronności, aby mogli działać szybko, zamiast czekać na pomoc ze strony urzędników szczebla centralnego.

„Kluczem jest zatem, po raz kolejny, precyzja. Przeprowadzenie symulacji w celu wzmocnienia synergii pomiędzy Polri, TNI (armią indonezyjską), Satpol PP (policją wydziału egzekwowania porządku publicznego) i Satlinmas (grupą zadaniową ds. zabezpieczenia społecznego)” – podsumował.

Wyraził pewność, że Polri skutecznie wywiąże się ze swoich obowiązków, wspierając wybory w 2024 roku.

Powiedział też, że podstawą zapewnienia wyborów będzie rosnące zaufanie obywateli do Polri.

READ  Do monitorowania budżetu wyborczego wykorzystywana jest aplikacja KPU e-SPIP

Powiązane wiadomości: Policja utworzy grupę zadaniową ds. przeciwdziałania polityce pieniężnej przed wyborami w 2024 r
Powiązane wiadomości: Policja zwraca się do mediów o pomoc w utrzymaniu porządku podczas wyborów

Przetłumaczone przez: Narta Margaretha, Raga Adji
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *