Minister obiecuje indonezyjską współpracę zawodową

Minister pracy Heng Chur spotyka się 4 stycznia z ambasadorem Indonezji Santo Darmosumardo, aby zacieśnić współpracę w zakresie szkolenia zawodowego.

Chociaż rząd Kambodży angażuje się w przestrzeganie praw obywateli i obcokrajowców, Ministerstwo Pracy zdecydowanie traktuje integrację i godność jako podstawowe zasady harmonijnego i zamożnego społeczeństwa.

Minister pracy i szkolenia zawodowego Heng Chor przedstawił swoje uwagi 4 stycznia podczas spotkania w ministerstwie z ambasadorem Indonezji Santo Durmosumardo.

Soar powiedział, że w 2024 r. Kambodża i Indonezja zobowiązały się do promowania współpracy w zakresie szkolenia zawodowego, zgadzając się na wzmocnienie współpracy poprzez stypendia i ewentualną wymianę stażystów technicznych między obydwoma krajami.

Według ministerstwa Darmosumardo podziękował rządowi Kambodży za troskę o obywateli Indonezji pracujących i mieszkających w Kambodży bez dyskryminacji.

„Ministerstwo Pracy, jako przyjaciel regionu ASEAN, zobowiązuje się do poszanowania praw ogółu społeczeństwa i cudzoziemców. Kambodża zrobi wszystko, co w jej mocy [the current] Obowiązkowe w przypadku cudzoziemców przebywających na terytorium Kambodży lub Kambodżańczyków pracujących za granicą” – powiedział minister.

Podczas spotkania obie strony omówiły i wymieniły poglądy w imieniu krajów, które wysyłają obywateli do pracy na całym świecie.

Sour i Darmosumarto podkreślili potencjał Indonezji i możliwość wymiany zawodowych specjalistów technicznych między obydwoma krajami w celu zapewnienia Kambodżańczykom stypendiów w zakresie umiejętności technicznych.

Zdaniem ministerstwa inicjatywa ta będzie ważnym czynnikiem wzmacniającym relacje między narodami i krajami obu krajów.

30 grudnia ministerstwo zaleciło zagranicznym właścicielom i dyrektorom firm, aby w celu uniknięcia kar zaczęli ubiegać się o zezwolenia na pracę od 28 grudnia.

READ  SpaceX szybko przechodzi od lądowania Smoka do kolejnego startu w ciągu 39 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *