Minister: Migranci zarobkowi mogą pomóc Indonezji w rozwoju

JAKARTA (Antara) – Minister Przedsiębiorstw Państwowych Eric Tohir ma nadzieję, że kiedy pracownicy migrujący powrócą do ojczyzny, będą mogli wykorzystać i podzielić się wiedzą zdobytą za granicą, aby pomóc w rozwoju kraju.

„Praca za granicą jest częścią edukacji. Po powrocie do domu będziesz miał więcej wiedzy i umiejętności. Potrzebujemy młodych ludzi, którzy mogą przyczynić się do przyszłego rozwoju Indonezji. To ty” – powiedział Tohir podczas ceremonii pożegnania pracowników migrujących w Dżakarcie w poniedziałek. .

Powiedział, że pracownicy migrujący mogą szybko się przystosować i przystosować do dobrej kultury, którą można naśladować w Indonezji.

„Zachęcamy do tego, ponieważ jego mieszkańcy muszą rozwinąć dobry charakter, aby pomyślnie się rozwijać” – zauważył.

Dohir zaapelował do pracowników migrujących, aby rozwinęli nawyk oszczędzania pieniędzy i dążyli do celu, jakim jest założenie własnej firmy po powrocie.

Powiedział, że rząd nieustannie dąży do uprzemysłowienia, aby stać się krajem, który może zapewnić możliwości zatrudnienia.

„Naszym problemem jest brak przedsiębiorców, którzy mogliby pomóc w tworzeniu miejsc pracy. Nie zapomnij o oszczędzaniu pieniędzy jako kapitału dla swojej firmy” – powiedział.

Według niego istnieją obecnie cztery sektory o dobrych szansach dla przedsiębiorców: zdrowie, żywność, gospodarka cyfrowa i przemysły kreatywne.

Powiedział, że sektor medyczny stanie się ważny ze względu na stale rosnącą populację Indonezji.

„Indonezyjczycy muszą być zdrowi; nie mogą konkurować, jeśli nie są zdrowi” – ​​powiedział.

Zwrócił uwagę, że sektor spożywczy ma duży potencjał, ponieważ populacja Indonezji osiągnie 330 milionów.

„Po wyczerpaniu zasobów naturalnych należy zachęcać do uprzemysłowienia sektora spożywczego” – powiedział Dohir.

Oczekuje też, że narodowa gospodarka cyfrowa będzie nie tylko platformą dla działań marketingowych innych krajów.

Wreszcie, branża gospodarki kreatywnej stanowi bodziec dla krajowych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, powiedział.

READ  Przewodniczący Benny Thompson mówi, że komitet spotyka się z byłym prokuratorem generalnym Williamem Barrowem 6 stycznia.

Przy tej samej okazji przewodniczący Agencji Ochrony Pracowników Migrujących (BP2MI) Benny Ramdhani powiedział, że nie należy lekceważyć pracowników migrujących, ponieważ to oni obecnie najwięcej płacą za wymianę walutową.

„Pracownicy migrujący powinni być szanowani. To wydarzenie jest formą uhonorowania przez rząd pracowników migrujących” – dodał.

Powiązane wiadomości: Minister wysyła 100 pracowników migrujących SPSK do Arabii Saudyjskiej
Powiązane wiadomości: Rząd anuluje zezwolenia firmom pobierającym wysokie opłaty od pracowników migrujących

Przetłumaczone przez: Zuby Mahrofi, Mekka Yumna
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *