Malezja i Indonezja dążą do przyspieszenia integracji systemów pośrednictwa pracy dla migrantów

Tempo.co, DjakartaIndonezja i Malezja zgodziły się utworzyć wspólną grupę zadaniową w celu przyspieszenia integracji swoich systemów zatrudniania indonezyjskich pracowników migrujących w sektorze krajowym.

Zgodnie z oświadczeniem otrzymanym od Ministerstwa Sił Roboczych w Dżakarcie w sobotę 11 maja 2024 r. Indonezja uczestniczyła we wspólnej grupie roboczej (JWG) w sprawie protokołu ustaleń (MoU) w sprawie zatrudnienia i ochrony indonezyjskich pracowników domowych w Malezji. W dniach 9-11 maja 2024 r. w Johor Bahru w Malezji delegacji indonezyjskiej przewodniczył Sekretarz Generalny Ministerstwa Siły Roboczej (Khemnekar) Anwar Sanusi, natomiast delegacji malezyjskiej przewodniczył Sekretarz Datuk Seri Khairul Dzaimi bin Tat. Generał malezyjskiego Ministerstwa Zasobów Ludzkich.

Podczas spotkania Sanusi powiedział, że oba kraje zgodziły się na utworzenie wspólnej grupy zadaniowej (JTF) w celu przyspieszenia integracji malezyjskich systemów e-PPAx i MyIMMS ze Zintegrowanym Indonezyjskim Systemem Służby Pracy Migrantów (Sipermit).

„Podczas dyskusji delegacja Malezji stwierdziła, że ​​ich partia może zakończyć integrację w ciągu sześciu miesięcy, ale nie znalazło to odzwierciedlenia w RoD (protokole dyskusji), aby zapewnić elastyczność procesu integracji” – dodał.

Wyjaśnił, że w procesie integracji występują przeszkody techniczne, ponieważ Malezja potrzebuje więcej czasu na integrację swoich systemów wewnętrznych.

Sanusi powiedział, że oba kraje omawiały także odnowienie protokołu ustaleń w sprawie zatrudnienia i ochrony indonezyjskich pracowników migrujących w sektorze krajowym w Malezji.

Poinformował, że strona malezyjska przedstawiła proponowane wytyczne dotyczące pozwoleń na pracę dla indonezyjskich krajowych pracowników migrujących (IDMW), odnowienia umowy o pracę oraz przebiegu procesu.

Po przeczytaniu propozycji delegacja indonezyjska podkreśliła potrzebę ustanowienia mechanizmu zapewniającego utrzymanie dobrostanu IDMW przed podjęciem procesu przedłużenia – dodał.

„Dlatego konieczne jest, aby pracodawcy włączyli Malezyjską Agencję Rekrutacyjną (MRA) w proces przedłużenia, aby rząd Indonezji mógł monitorować bezpieczeństwo i dobrostan IDMW za pośrednictwem indonezyjskiego przedstawiciela w Malezji, MRA” – powiedział Sanusi.

READ  Przywódca konserwatystów O'Toole odsunięty w Kanadzie

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Lista 10 najbogatszych ludzi w Singapurze według magazynu Forbes w 2024 r

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *