Kwiat raflezji kwitnący w zachodniej Sumatrze

Lubuk Pasung, Zachodnia Sumatra (Antara) – W ogrodzie mieszkańca Mathur w Agam na Zachodniej Sumatrze znaleziono kwiat raflezji o długości 82,2 cm w pełnym rozkwicie.

Centrum Ochrony Zasobów Naturalnych Zachodniej Sumatry (WSCDC) zidentyfikowało kwiat jako duży okaz Rafflesia arnoldi lub Rafflesia tuan-mude.

„Potrzebna jest dokładniejsza identyfikacja, ponieważ kwiat był już po południu, a widoczność była ograniczona, gdy urzędnicy go znaleźli” – powiedział Rustian P., szef Conservation Resort Area II Maninja w BKSDA Zachodniej Sumatry. Ritonga powiedział w sobotę.

Zauważył, że jeśli zostanie potwierdzona obecność Rafflesia Tuan-mudae, będzie to drugie stanowisko tego konkretnego gatunku w dystrykcie Akham. Pierwszą Rafflesia Tuan-mudae, mierzącą 107 centymetrów, odkryto w 2017 roku w rezerwacie przyrody Maninchao.

„Rozmieszczenie kwiatów Rafflesia w sumie w 17 punktach dystryktu Agam obejmuje podokręgi Palembayan, Tanjungraya, Balubu, Paso, Kamangmak, Thiladangamang, Malalag i Mathur” – skomentowała Ritonga.

Powiedział, że kwiat raflezji jest rzadkim gatunkiem kwitnącym i jest chroniony ustawą nr 5 z 1990 r. o ochronie biologicznych zasobów naturalnych i ekosystemów.

30 maja lokalni mieszkańcy znaleźli kwitnący kwiat raflezji w ogrodzie w Mathur. Natychmiast poinformowali BKSDA West Sumatra.

Ritonga powiedziała, że ​​kwiaty raflezji znaleziono w sześciu miejscach w okolicy, a kwitnący kwiat znajdował się bardzo daleko, a dotarcie na miejsce wymagało około 30 minut podróży.

Dodał, że w tym regionie po raz pierwszy kwiat raflezji odkryto w 1990 roku.

„W przeszłości wielu gości z zagranicy przyjeżdżało do tego miejsca, aby na własne oczy zobaczyć kwiat Rafflesia” – powiedział Ritonga.

Powiązane wiadomości: BRIN bada różnorodność Rafflesia patma poza obszarami chronionymi
Powiązane wiadomości: Dwa kwiaty Rafflesia arnoldii w pełnym rozkwicie w południowym Bengulu

READ  Dżakarta tymczasowo zamyka sześć elektrowni węglowych i trzy huty stali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *