KPU twierdzi, że Cirecap ma na celu synchronizację danych o tymczasowym zawieszeniu

Tempo.co, DjakartaSzef Generalnej Komisji Wyborczej (KPU) Hasyim Asy'ari wyjaśnił w poniedziałek przyczynę tymczasowego zawieszenia systemu informowania o ponownym przeliczaniu głosów. gówno. Podczas konferencji prasowej w Dżakarcie Hashim wyjaśnił, że KPU zatrzymała system dla kilku podokręgów w celu synchronizacji danych między formularzami C przesłanymi przez CIRECAP a Komitetem Organizacyjnym Wyborów (KBPS).

Hasim powiedział, że w przypadku okręgów, w których dane są zsynchronizowane między Siregap i C-Forms, przywracanie liczenia głosów zostanie natychmiast wznowione. Hashim wyjaśnił także, że podczas posiedzenia plenarnego w sprawie ponownego liczenia głosów, które odbędzie się na szczeblu subokręgowym, funkcjonariusze wyborczy otworzą urny i odczytają wyniki na formularzu C.

Według Hasyima Sirekap nie będzie jedyną rekomendacją wyników głosowania. Zamiast tego Sirekap służy do uzgadniania rzeczywistych danych z danymi przesłanymi do systemu. „Jeśli przesłane dane nie będą zsynchronizowane z rzeczywistymi danymi, ludzie będą bardzo zdezorientowani” – powiedział.

Hasim powiedział, że aby uniknąć tych problemów, zwłaszcza na szczeblu subokręgowym, zakończone ponowne zgromadzenie zostanie wznowione w pełnym składzie.

Hasim powiedział, że w przypadku wyników sondaży wykorzystywane są dane dotyczące liczenia głosów w formie papierowej formularzy C. Formularze przechowywane są w urnach wyborczych i należy je wyjąć i głośno przeczytać podczas sesji plenarnej.

Szanowny Revanda Putra

Wybór nauczyciela: Spotkanie Gibrana Rakabuminga Jokowi-Suryi Balo mówi radosne rzeczy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Obawy o Jokowi i nepotyzm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *