Konieczność poprawy podstawowej jakości usług w IKN: KSP

Wraz z napływem nowych mieszkańców zapotrzebowanie na podstawowe usługi z pewnością znacząco wzrośnie…

JAKARTA (ANTARA) – Należy poprawić jakość podstawowych usług, takich jak opieka zdrowotna i edukacja, w obszarach buforowych Nusantary, nowej stolicy kraju (IKN) we wschodnim Kalimantanie, stwierdziła zastępca II Abedneko Tarigan w Biurze Sztabu Prezydenta (KSP).

„Zapotrzebowanie na podstawowe usługi na pewno znacznie wzrośnie wraz z pojawieniem się nowych mieszkańców na terenie IKN i jego okolic. Należy to zrównoważyć poprawą jakości usług w sektorze zdrowia i edukacji” – wyjaśnił na spotkaniu koordynacyjnym. Władze stolicy Nusantara (OIKN) w Balikpapan we wschodnim Kalimantanie we wtorek.

W oficjalnym oświadczeniu otrzymanym w Dżakarcie Tarikan stwierdził, że w sektorze zdrowia poprawę usług można osiągnąć poprzez podniesienie statusu szpitali takich jak Sepaku i Samboja, czyli obszarów buforowych IKN Nusantara. Szpitale w obu regionach to wyłącznie szpitale kategorii D i C.

„Należy ją podnieść do kategorii A i B. Oczywiście ta inicjatywa wymaga dodatkowych zasobów ludzkich (HR) i wsparcia budżetowego na rzecz godnej infrastruktury zdrowotnej” – dodał.

Podkreślił, że ważne są także inwestycje w sektor edukacyjny w otulinie IKN Nusantara. Obecnie władze prowincji East Kalimantan oraz władze okręgów North Benajam Pasar i Kudai Kartanegara współpracują z Ministerstwem Edukacji, Kultury, Badań i Technologii w celu poprawy jakości edukacji od poziomu edukacji wczesnoszkolnej po uniwersytety.

„Istnieje również możliwość współpracy między władzami IKN a wieloma innymi instytucjami edukacyjnymi, które chcą zainwestować w IKN” – powiedział Tarikan.

Stwierdził, że jego zdaniem należy wspierać wysiłki na rzecz świadczenia podstawowych usług poprzez tworzenie połączeń, szczególnie w obszarach buforowych IKN, gdzie rozwój nowego kapitału wywołuje efekt domina w obszarach buforowych.

„Wierzymy, że możemy zwiększyć nośność regionów partnerskich, aby zmaksymalizować wytworzony wpływ” – dodał.

Powiązane wiadomości: Inteligentny rozwój miasta Nusantara potrzebuje 446 miliardów rupii: OIKN
Powiązane wiadomości: Start w przyszłym tygodniu dla projektów finansowanych ze środków prywatnych: OIKN
Powiązane wiadomości: Rząd przyspiesza budowę obszaru administracji centralnej w nowej stolicy

READ  Pomoc ma otrzymać 1,4 miliona rodzin zagrożonych karłowatością

Przetłumaczone przez: Indra Arief Pribadi, Cindy Frishanti Octavia
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *