KAI Commuter dodaje 8 usług w pierwszym dniu roboczym po święcie Eid

Tempo.co, Djakarta – Linia dojazdowa kolei indonezyjskiej, czyli KAI Commuter, spodziewa się, że pierwszego dnia funkcjonowania po święcie Eid na linii podmiejskiej w obszarze Wielkiej Dżakarty, czyli Jabotetabek, będzie korzystać ponad 850 000–900 000 użytkowników. W ramach przygotowań KAI Commuter dodał od wtorku 16 kwietnia osiem usług na lotnisku Soekarno-Hatta, zwiększając liczbę codziennych połączeń do 64.

Usługi te będą obsługiwać stacje Batuceper, Rawabuaya, Duri i BNI City.

Sekretarz korporacyjny KAI Commuter, Anne Burba, przypomniała pasażerom, aby dobrze przygotowali się do podróży pociągiem i zawsze przestrzegali zasad. „Zawsze szanuj innych pasażerów i postępuj zgodnie z instrukcjami personelu terenowego i urzędników” – stwierdził w pisemnym oświadczeniu wydanym w poniedziałek 15 kwietnia.

Po święcie Eid KAI Commuter w dalszym ciągu obsługuje 1061 kursów dziennie na linii Jabodetabek Commuter Line w godzinach od 04:00 do 24:00. W dni powszednie przepływ pasażerów jest nadal skoncentrowany w godzinach od 05:30 do 07:30 i od 16:00 do 18:00.

Trasa dojazdowa do Portu Lotniczego Soekarno-Hatta będzie alternatywą dla osób dojeżdżających do pracy w śródmiejskiej dzielnicy biurowej. Mieszkańcy Tangerang mogą alternatywnie skorzystać z tej linii, aby podróżować do obszaru Sudirman i odwrotnie.

Według stanu na poniedziałek o godzinie 15:00 KAI Commuter odnotował, że liczba użytkowników połączenia pasażerskiego lotniska Soekarno-Hatta wyniosła 5282 pasażerów. W okresie świątecznym trwającym od 31 marca do 15 kwietnia na tej trasie przewinęło się łącznie 103 790 pasażerów.

Tempo.co

Wybór nauczyciela: Indyjskie New Delhi najtańszym kierunkiem podróży w 2024 r., Bali zajmuje 6. miejsce

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Rohingya wyruszają na Id w Indonezji po zdradzieckiej podróży morskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *