Jokowi nie chce upolityczniać pomocy społecznej dla Prabowa-Kibranu

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo lub Jokowi Zaprzeczył zarzutom, jakoby upolitycznił pomoc społeczną na rzecz kandydatki na prezydenta Jodi nr 3 Prabowo Subianto i Gibrana Rakabuminga Raqa. Podkreślił, że budżet na tę pomoc został zatwierdzony nie tylko przez władzę wykonawczą, ale także przez Izbę Reprezentantów (DPR).

„To (pomoc społeczna) jest udostępniane od dawna, prawda? Od września” – powiedział w piątek 2 lutego w Tanjung Priok w Północnej Dżakarcie. „Nie myślcie o tym jak o naszej własnej decyzji, jest to zapisane w mechanizmie państwowym. [through the DPR].”

Podczas swoich ostatnich wizyt roboczych w kilku regionach Prezydent aktywnie świadczył pomoc społeczną. Trwają dwa programy pomocy społecznej, a mianowicie pomoc w zakresie ryżu i bezpośrednia pomoc pieniężna (BLT) w celu zmniejszenia ryzyka żywnościowego.

Ponieważ najstarszy syn prezydenta, Gibran Rakabumin Raqqa, ubiega się o urząd wiceprezydenta, uważa się, że dystrybucja pomocy społecznej w ciągu roku politycznego miała wpływ na nadchodzące wybory prezydenckie.

Społeczeństwo obywatelskie i przeciwnicy małżeństwa Prabowo-Kibran wielokrotnie krytykowali podział pomocy społecznej podczas wizyt prezydenta, podejrzewając takie upolitycznienie.

Jokowi powtórzył, że rząd wprowadził pomoc dla ryżu w obliczu rosnących cen ryżu we wszystkich krajach. „Stypendium ryżowe przyznawane jest od września. BLT jest oferowany ze względu na suszę wywołaną El Nino w celu wzmocnienia siły nabywczej ludzi.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Jokowi Sri Sultan zapewnia pomoc społeczną w Yogyakarcie za pośrednictwem HB X

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Indonezja dodatkowo wzmacnia flotę poprzez zakup włoskich okrętów klasy FREMM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *