Jakość powietrza w Dżakarcie poprawiła się dziś rano

Tempo.co, Djakarta – Jakość powietrza w Dżakarcie rankiem we wtorek, 3 października 2023 r. wykazuje nieprawidłową barwę żółtą, co wskazuje na średnią Jakość powietrzaPoprawa w stosunku do zwykłej czerwieni.

Wskaźnik jakości powietrza ze stacji monitorujących IQAir dziś rano wahał się od 51 do 100, w porównaniu ze zwyczajowymi 151 do 200, wskazując niezdrowe powietrze spowodowane zanieczyszczeniem PM2,5.

Dziś rano Dżakarta zajęła 10. miejsce na liście najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Stężenie PM2,5 wyniosło 34,5 mikrograma na metr, czyli 7-krotność limitu ustalonego przez WHO.

Spośród 31 stacji monitoringu w dwóch miejscach panowało niezdrowe powietrze. Stacje te powstały w Kebon Jeruk, który zanotował 153 punkty, oraz Kebayoran Lama, który zanotował 152 punkty. Reszta wykazuje kolory pomarańczowe (niezdrowe dla grup wrażliwych) i żółte (umiarkowane).

Tymczasem wskaźnik standaryzacji zanieczyszczenia powietrza, będący własnością Biura ds. Środowiska w Dżakarcie, w dalszym ciągu wykazuje złą tendencję, a dwie instalacje wykazują niezdrową jakość powietrza. Stacje te znajdują się przy rondzie HI i Lubang Buaya.

Zachariasz jest kobietą

Wybór nauczyciela: Minister transportu mówi o projekcie połączeń Belita Air i Citylink

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Co najmniej 12 osób zginęło, gdy oblężenie hotelu w Somalii wkracza w drugi dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *