Indonezyjskie Prabowo ma zdecydowaną przewagę w sondażach wyborczych, ale druga tura jest niepewna

Aktualizacja 1-Indonezyjskie Prabowo ma zdecydowaną przewagę w sondażach wyborczych, ale zajmuje drugie miejsce

Aktualizacje zawierające grafikę

Autorzy: Kate Lamb i Ananda Theresia

DŻAKARTA, 18 stycznia (Reuters)Z czwartkowego sondażu wynika, że ​​indonezyjski kandydat na prezydenta Prabowo Subianto prowadzi, ale jego popularność spada na kilka tygodni przed przyszłomiesięcznymi wyborami, co zwiększa ryzyko drugiej tury w czerwcu.

W trzeciej co do wielkości demokracji na świecie wybory odbędą się 14 lutego, ale niedawny sondaż przeprowadzony przez Indikator Politik pokazuje, że ministrowi obrony Prabowo nie udało się osiągnąć 50% potrzebnych do zwycięstwa, pomimo ogromnej 20-punktowej przewagi. Pojedynczy obwód.

W sondażu przeprowadzonym od 30 grudnia do 6 stycznia byłego dowódcę sił specjalnych uzyskało poparcie 45,8% z 1200 osób w porównaniu do 25,5% dla byłego gubernatora Dżakarty Anisa Baswedana, który w sondażach Indicatora po raz pierwszy znalazł się na drugim miejscu.

Na kandydata rządzącej partii Kanjar Pranovo zdecydowało się 23% respondentów, a niezdecydowanych było 5,8%.

„Jeśli Prabowo nie zrobi czegoś wielkiego, jego popularność może nadal spadać” – powiedział Burhanuddin Muhtadi, dyrektor zarządzający Indicator. „Nie możemy powiedzieć z całą pewnością, czy wybory będą trwać jedną, czy dwie tury”.

Jeżeli żaden z kandydatów nie otrzyma głosów więcej niż połowy z 205 milionów uprawnionych do głosowania, 26 czerwca odbędzie się druga tura.

Prabowo (72 l.) przegrał trzecią kadencję prezydencką w 2014 i 2019 r. na rzecz Joko Widodo, znanego jako Jokowi, który nie może kandydować na trzecią kadencję.

Chcąc zyskać poparcie swojego byłego rywala, Prabowo wybrał w październiku na swojego kandydata na kandydata 36-letniego syna Jokowiego, Gibrana Rakabuminga Raqqę, co spowodowało gwałtowny wzrost w sondażach, co wielu analityków przypisało milczącemu poparciu prezydenta. .

Marcus Mitsner z Australian National University, który był częścią panelu analizującego najnowsze wyniki sondaży, powiedział, że Prabowo ma duże szanse na wygraną w rundzie lub dwóch.

READ  Ministrowie mówią ustawodawcom, że rybacy nadal potrzebują pomocy rządu

„Różnica w stosunku do jego konkurentów wynosi 20%. To coś ogromnego” – powiedział. „W wyborach odbywających się w innych krajach margines 20% zostanie uznany za wybory bliskie”.

Anes, pracownik naukowy i były minister edukacji, zyskał popularność po serii dobrych występów w ostatnich debatach wyborczych. Sondaż wskaźnika pokazuje, że zyskuje on na popularności w jednej z kluczowych prowincji Wschodniej Jawy, będących polami bitew.

Analityk wskaźnika Kennedy Muslim powiedział, że frekwencja będzie kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy głosowanie dojdzie do drugiej tury, zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność Prabowa wśród wyborców pokolenia Z lub osób urodzonych po 1997 r., gdzie frekwencja była tak niska w ostatnich wyborach. Stawka krajowa.

FACTBOX-Kandydaci w wyborach prezydenckich w Indonezji nL4N3BV22L

FACTBOX – Zobowiązania polityczne kandydatów na prezydenta Indonezji nL4N3BV22E

Wyjaśnienie – Co musisz wiedzieć o wyborach prezydenckich w Indonezji nL4N3BO393

Sonda dotycząca wyborów prezydenckich w Indonezji: Wskaźnik Sonda dotycząca wyborów prezydenckich w Indonezji: Wskaźnik https://tmsnrt.rs/48mycwO

Montaż: Martin Petty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *