Indonezyjski Prabowo Subianto i premier Japonii omawiają wzmocnienie współpracy obronnej między obydwoma krajami

Tempo.co, DjakartaPodczas spotkania z premierem Japonii Fumio Kishidą w Tokio w środę 3 kwietnia 2024 r. prezydent-elekt Indonezji Prabowo Subianto podkreślił potrzebę zacieśnienia współpracy dwustronnej, w tym w zakresie obronności.

Jak wynika z oświadczenia jego biura, podczas spotkania Prabowo podkreślił potrzebę dalszego doskonalenia przez Indonezję i Japonię dwustronnych partnerstw w wielu dziedzinach.

„Obydwa kraje utrzymują dobry poziom współpracy. Wzywam rząd Japonii do dalszej współpracy w budowaniu silnych więzi i intensyfikacji współpracy obronnej” – powiedział Kishidzie.

Japoński premier wyraził radość, mogąc powitać indonezyjskiego prezydenta-elekta w Japonii, dodając, że oba kraje podzielają podobne zasady i wartości oraz od dawna utrzymują bliskie partnerstwo.

Podczas spotkania w swoim biurze premier wyraził chęć swojego rządu do dalszego pogłębiania współpracy z Indonezją, w szczególności w celu zapewnienia, że ​​Indo-Pacyfik pozostanie regionem wolnym i otwartym.

Japonia to drugi po Chinach kraj, który Prabowo odwiedziło od czasu ogłoszenia 20 marca przez Państwową Komisję Wyborczą (KPU) zwycięzcy wyborów prezydenckich w 2024 roku.

Prabowo i jego świta przybyli na międzynarodowe lotnisko Haneda w Tokio w środę wczesnym rankiem. W Tokio ma także spotkać się z japońskim ministrem obrony Kiharą Minoru i prezydentem Stowarzyszenia Japonia-Indonezja (JAPINDA) Yasuo Fukudą.

Podczas spotkania Prabowo towarzyszył Ambasador Indonezji w Japonii Heri Ahmadi; Szef wywiadu strategicznego indonezyjskich sił zbrojnych (BAIS TNI), generał broni UT Abirimandio; oraz szef Agencji Obiektów Obronnych Ministerstwa Obrony, wicemarszałek Yusuf Jouhari i inni.

W międzyczasie premier Kishida przewodził delegacji kilku wysokich rangą urzędników, w tym zastępcy głównego sekretarza gabinetu Hiroshiego Moriyi; Wiceminister Spraw Zagranicznych Takero Funakoshi; Wiceminister Obrony ds. Międzynarodowych Kiyoshi Serizawa; oraz Ambasador Japonii w Indonezji Masaki Yasushi.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Premier Japonii pogratulował Prabowo wyboru na prezydenta podczas spotkania w Tokio

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Rebel Wilson: LGBTQ + zespół potępia „okropne” SMH odrzuca odchodzącego aktora SMH | Zbuntowany Wilson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *