Indonezyjski IBI nalega na lepsze umieszczanie położnych na wsiach

JAKARTA (ANTARA) – Indonezyjskie Stowarzyszenie Położnych (IBI) wezwało do lepszej rekrutacji położnych w całym kraju – położne zatrudnia jedynie w 45 875, czyli 55 procent z 83 931 wiosek.

Przewodniczący Zarządu Centralnego IBI, Ade Jubaedah, wezwał w poniedziałek odpowiednie ministerstwa do zapewnienia skutecznej rekrutacji położnych na wsiach, biorąc pod uwagę liczbę absolwentów posiadających wiedzę i wiele wiosek potrzebujących specjalistycznej wiedzy.

Powołując się na badanie placówek służby zdrowia przeprowadzone w 2019 r., stwierdził, że w Indonezji działa około 36 000 niezależnych przychodni położniczych.

Jubeda zauważył, że położne mogą być zatrudniane jako urzędnicy służby cywilnej lub urzędnicy kontraktowi w ramach wsparcia programu Ministerstwa Zdrowia na stanowiskach związanych ze zdrowiem publicznym.

Zauważył, że położne w Indonezji potrzebują wskazówek i wsparcia w postaci regulacji w sektorze zdrowia, które mogą zwiększyć ich motywację do służenia społeczeństwu.

Zubeda podkreśliła także potrzebę współpracy i koordynacji, aby przyspieszyć świadczenie wysokiej jakości usług położniczych.

Na dzień 3 czerwca liczba usług planowania rodziny osiągnęła 1 186 658, czyli 112,4 procent docelowej liczby 1 055 983 osób określonej w programie rocznicowym IBI.

We współpracy z Krajową Radą ds. Planowania Ludności i Rodziny (BKKBN) Stowarzyszenie Narodowe Muzeum Osiągnięć (MURI) zostało nagrodzone za osiągnięcie w zakresie jednoczesnego wszczepiania implantów antykoncepcyjnych u kobiet.

Implanty IBI wszczepiono 117 910 kobietom w 34 województwach, co przekroczyło pierwotny cel wynoszący 110 877. W dniach 8-31 maja przeprowadziła jednoczesną sterylizację w ośrodkach zdrowia na terenie całego kraju.

Powiązane wiadomości: IBI-BKKBN ustanawia rekord w zakresie jednoczesnych implantów antykoncepcyjnych
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Rząd Indonezji prosi o rozwiązanie problemu rekrutacji położnych na wydziałach

READ  Negatywne piętno zwiększa dyskryminację niepełnosprawnych pracowników: KND

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *