Indonezja zaprasza 27 światowych przywódców, organizacji międzynarodowych na 43. Szczyt ASEAN

Tempo.co, DjakartaIndonezja, przewodnicząca Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), w piątek, 11 sierpnia 2023 r., kraj zaprosił 27 światowych przywódców i organizacji międzynarodowych na 43. Szczyt ASEAN w Dżakarcie w dniach 5-7 września 2023 r.

Nie był jednak w stanie ujawnić, którzy światowi przywódcy potwierdzili udział w szczycie – powiedział Siddharth Suryothiburo, dyrektor generalny ds. współpracy ASEAN w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Na wirtualnej konferencji prasowej w piątek 11 sierpnia 2023 r. Powiedział: „To wciąż proces… w najbliższej przyszłości otrzymamy oficjalne odpowiedzi”.

43. Szczyt ASEAN zgromadzi nie tylko przywódców państw członkowskich ASEAN, ale także jego partnerów zewnętrznych, takich jak Chiny, Japonia, Republika Korei i Stany Zjednoczone.

Suryothiburo powiedział, że kraj spodziewa się udziału w spotkaniu dyrektorów zarządzających Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego.

„Oczekuje się również obecności premiera Kanady Justina Trudeau” – dodał.

Prezydent Joko Widodo (Jokowi) będzie przewodniczył 12 spotkaniom podczas trzydniowego forum, w tym 43. szczytowi ASEAN oraz szczytowi między ASEAN i jego partnerami w dialogu, Indiami, Kanadą i Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Będzie także przewodniczył 18. Szczytowi Azji Wschodniej (EAS), w którym weźmie udział 10 państw członkowskich ASEAN i 18 krajów, w tym Australia, Chiny, Indie, Japonia, Nowa Zelandia, Republika Korei, Federacja Rosyjska i Stany Zjednoczone. .

Suryothiburo powiedział, że wszystkie dokumenty końcowe związane ze szczytem są obecnie przygotowywane w drodze intensywnych dyskusji i negocjacji.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Ambasada Indonezji w Atenach organizuje obchody Dnia ASEAN

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Trudny dzień na rynku obligacji: wzrost rentowności obligacji skarbowych, 30-letnia stała stopa kredytu hipotecznego zbliża się do 4%. Gdzie jest magiczna liczba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *