Indonezja otwiera linię szybkiej kolei Hush między Dżakartą a Bandung

Indonezja otworzyła swoją pierwszą linię kolei dużych prędkości w ramach projektu o wartości 7,3 miliarda dolarów wspieranego przez Chiny w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Prezydent Indonezji Joko Widodo uruchomił usługę w poniedziałek (2 października), łącząc stolicę Dżakartę z Bandung, głównym węzłem gospodarczym uważanym za Indonezyjską Dolinę Krzemową.

Kolej o nazwie Hoosh, skrót od „Waqtu Hamed, Operasi Optimum, System Handel”, oznacza „oszczędność czasu, optymalne działanie, niezawodny system”. Może osiągnąć prędkość 350 km/h (217 mil/h) pokonując dystans 142 km. Pierwotnie otwarcie linii kolejowej miało nastąpić w 2019 r., ale zostało opóźnione ze względu na spory o grunty, pandemię Covid-19 i nadwyżkę budżetową o 1,2 miliarda dolarów.

Umowa kolejowa została podpisana w październiku 2015 r., po tym jak Indonezja w zaciętej procedurze przetargowej wybrała Chiny zamiast Japonii. Został sfinansowany pożyczką z China Development Bank na 75% kosztów. Pozostałe 25% pochodziło ze środków własnych Federacji. Zwrot z inwestycji będzie pochodził ze sprzedaży biletów i przyszłych IPO.

Hoosh jest obsługiwany przez PT Kereta Cepat Indonezja-Chiny (PT KCIC), spółkę joint venture czterech indonezyjskich spółek rządowych z pekińską China Railway International.

Indonezyjscy urzędnicy twierdzą, że oczekuje się, że szybka kolej zwiększy produkcję gospodarczą. Chwalą się także faktem, że pociągi są napędzane energią elektryczną, co pomoże zmniejszyć ślad węglowy kraju. Pociągi są przystosowane do tropikalnego klimatu Indonezji i wyposażone w system bezpieczeństwa, który może zareagować na trzęsienia ziemi, powodzie i inne sytuacje awaryjne. Pociąg o długości 209 metrów (685 stóp) może przewozić 601 pasażerów.

PT KCIC szacuje, że cena biletu w jedną stronę na pasażera waha się od 250 000 rupii (16 dolarów) w drugiej klasie do 350 000 rupii (22,60 dolarów) za miejsca VIP. Dla porównania, opłata za przejazd autobusem wahadłowym wynosi około 77 685 rupii, czyli około 5 dolarów.

READ  Trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera nawiedziło wyspę Timor w Indonezji

Linia Dżakarta–Bandung to I etap linii kolei dużych prędkości, która docelowo będzie sięgać do Surabaya, łącząc Dżakartę ze stolicą wschodniej prowincji w ciągu pięciu godzin. Inwestorzy zagraniczni mają możliwość otwierania punktów sprzedaży detalicznej przy głównej drodze.

o nas

Dezan Shira & Associates obsługuje inwestorów zagranicznych w Azji i robi to od ponad 30 lat. Świadczymy usługi w zakresie wywiadu rynkowego, usług prawnych, podatkowych i zgodności operacyjnej i mamy dwa biura w Indonezji. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] i zapoznaj się z poniższym przewodnikiem „Doing Business in Indonezja 2023”.

Powiązane lektury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *