Indonezja i Urugwaj rozważają współpracę w celu promowania produktów halal

JAKARTA (ANTARA) – Indonezja i Urugwaj w poniedziałek zbadały możliwość współpracy w celu wzmocnienia gwarancji produktów halal (JPH) w ramach zobowiązania do poprawy jakości produktów na rynku międzynarodowym i dostarczania produktów halal.

Współpraca została omówiona podczas poniedziałkowej wizyty roboczej przedstawicieli rządu Urugwaju w biurze Ministerstwa Spraw Religijnych w centrum Dżakarty.

„Współpraca z JPH jest ważna, ponieważ dotyczy współpracy handlowej między obydwoma krajami lub eksportu i importu produktów halal” – powiedział Muhammad Akil Irham, szef ministerialnej firmy Halal Product Assurance Company (PBJPH).

Dodał, że współpraca jest ważna, zwłaszcza że od października 2024 r. wszystkie towary wprowadzane, wprowadzane do obrotu i handlujące na terytorium Indonezji muszą posiadać certyfikat halal.

Irham stwierdziła, że ​​współpraca z Urugwajem jest konieczna, aby osiągnąć cel, jakim jest uczynienie Indonezji centrum nr 1 dla producentów produktów halal na świecie.

Według niego, jak dotąd tylko jedna firma halal z Urugwaju, czyli UIC Halal Certification, złożyła wniosek o zezwolenie na współpracę z BPJPH.

Wniosek złożono w kwietniu 2024 r. – dodał.

Jednakże przetwarzanie wniosku w systemie Sihalal PBJPH nadal trwa, ponieważ firma nie dostarczyła jeszcze agencji wymaganych dokumentów.

„Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie promować protokół ustaleń i wdrożenie procesu oceny przedsiębiorstw halal w Urugwaju, aby możliwe było szybkie zawarcie MRA (umowy o wzajemnym uznawaniu)” – powiedział.

Podczas spotkania urugwajski minister hodowli zwierząt, rolnictwa i rybołówstwa Fernando Mateos Costa powiedział, że jego kraj jest zainteresowany wymianą informacji na temat przepisów i polityk wdrażanych w Indonezji w zakresie JPH.

Wyraził chęć dowiedzenia się więcej o kulturze i tradycjach Indonezji, w szczególności o rozwoju związanym z gwarancjami produktów halal.

Powiązane wiadomości: Wiceprzewodniczący Amin nalega, aby żywność i napoje uzyskały certyfikat Halal
Powiązane wiadomości: 3,4 miliona produktów z certyfikatem halal w Indonezji: BPJPH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *