Elon Musk stoi przed pozwem akcjonariuszy w sprawie opóźnienia w ujawnieniu udziałów na Twitterze

Elona Muska inwestycja w Twitter jest teraz przedmiotem procesu sądowego.

Posunięcie Muska wywołało gniew akcjonariuszy zarzucających mu nielegalne opóźnienie ujawnienia swoich udziałów w spółce mediów społecznościowych, aby mógł kupić więcej akcji po niższych cenach.

UZYSKAJ FOX BUSINESS W DRODZE, KLIKAJĄC TUTAJ

Skarga w sądzie federalnym w Nowym Jorku oskarża Muska o złamanie przepisowego terminu, w którym musiał ujawnić, że zgromadził udział w wysokości co najmniej 5%.

Ilustracja przedstawiająca siedzibę Elona Muska i Twittera w San Francisco w Kalifornii. (Zdjęcie: Tayfun Coskun / Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

Według skargi, Musk nie ujawnił swojego pozycja na Twitterze aż prawie podwoił swoją stawkę do ponad 9%.

W pozwie zarzuca się, że do 14 marca udział Muska w Twitterze osiągnął próg 5%, który wymagał od niego publicznego ujawnienia swoich udziałów zgodnie z amerykańskim prawem papierów wartościowych do 24 marca. Nie ujawnił tego do 4 kwietnia.

ELON MUSK ODWOŁAJE RATUSZ Z PRACOWNIKAMI TWITTEREM PO OPUSZCZAJĄCYM SIEDZIBIE W TWITTERIE

Ta strategia zaszkodziła mniej zamożnym inwestorom, którzy sprzedali udziały w spółce z San Francisco w ciągu prawie dwóch tygodni przed przyznaniem się Muskowi do posiadania większości udziałów, twierdzi pozew.

Na tej fotoilustracji logo Twittera można zobaczyć na smartfonie. ((Zdjęcie ilustracja Thomas Trutschel / Photothek via Getty Images) / Getty Images)

.Według dokumentacji regulacyjnej Musk kupił nieco ponad 620 000 akcji po 36,83 USD za sztukę w styczniu. 31, a następnie nadal gromadził więcej akcji niemal każdego dnia sesyjnego do 1 kwietnia.

Musk od poniedziałku posiadał 73,1 miliona akcji na Twitterze. Stanowi to 9,1% udziałów w Twitterze.

ELON MUSK SYGNALIZUJE AKTYWNY TWITTER W ZAKTUALIZOWANYM ZGŁOSZENIU SEC

READ  Celtics kontra Bucks — podsumowanie meczu NBA — 30 marca 2023 r

To odkrycie spowodowało, że akcje Twittera wzrosły o 27% od 1 kwietnia blisko 50 dolarów do końca handlu 4 kwietnia, pozbawiając inwestorów, którzy sprzedali akcje przed niesłusznie opóźnionym ujawnieniem Muska, szansy na osiągnięcie znacznych zysków, zgodnie z pozwem złożonym w imieniu inwestora Marc Bain Rasella.

Pozew ma zostać poświadczony jako pozew zbiorowy reprezentujący akcjonariuszy Twittera, którzy sprzedali akcje między 24 marca a 4 kwietnia, proces, który może potrwać rok lub dłużej.

Rzecznik SEC odmówił komentarza dla Associated Press.

Serce Bezpieczeństwo Ostatni, ubiegły, zeszły Zmiana Zmiana%
TWTR TWITTER INC. 44,49 -2,51 -5,34%

Musk nie od razu odpowiedział na prośbę o komentarz zamieszczoną na Twitterze, gdzie często dzieli się swoją opinią i przemyśleniami. Alex Spiro, nowojorski prawnik reprezentujący Muska w trwającym sporze z SEC, również nie odpowiedział od razu na zapytanie z The Associated Press.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Odkąd Musk ujawnił zakup, pojawiło się mnóstwo nagłówków. Zasugerował zmiany w modelu biznesowym Twittera, zaoferowano mu stanowisko w zarządzie firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, które odrzucił, a także przeprowadził ankietę, w której pytał ludzi na Twitterze, czy opowiedzieliby się za przyciskiem edycji.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *