Ekspert ds. transportu krytykuje Jokowi za dopłaty do biletów kolejowych

Tempo.co, DjakartaSutanto Soehodho, profesor transportu na Uniwersytecie Indonezji (UI), powiedział prezydent Joko Widodo lub JokowiSprawozdanie z dotacji dla Kolej dużych prędkości Dżakarta-Bandung (KCJB) bilety. Przekonywał, że taka dotacja powinna być przeznaczona na usługi transportu klasy ekonomicznej, aby pomóc ludziom biednym lub z niższej klasy średniej.

Sutanto przyznał, że dotacja miała na celu pomoc społeczeństwu, użytkownikom, których nie było stać na rzeczywistą taryfę. W związku z tym koszty są tłumione z kosztów inwestycji, eksploatacji i konserwacji.

„Pytanie brzmi, czy dotacje KCJP są klasyfikowane jako transport usług klasy ekonomicznej, czy też naprawdę jest to klasa nieekonomiczna” – powiedział. Tempo piątek, 11 sierpnia 2023 r.

Sudanto wspomniał, że kolej Parahiangan, która jest klasą niższą niż Bullet Train, nie otrzymuje dotacji. Na tej podstawie KCJP zakwestionowała dotację do biletów.

„Zanim zaczniemy mówić o tym, jak długo należy przyznawać dotację, bardziej właściwe jest spojrzenie na wykonalność dotacji” – powiedział.

W czwartek, 10 sierpnia, prezydent Jokowi powiedział, że będą dotacje do biletów na LRT Japotebek i pociąg dużych prędkości Dżakarta-Bandung, które będą podobne do innych środków transportu publicznego. Powiedział, że jest to konieczne, aby przyciągnąć zainteresowanie opinii publicznej.

MOH Qori Al-Farizi

Wybór nauczyciela: Jokowi preferuje przemysł przetwórczy w branży wodorostów

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  PGRI powinna zwracać równą uwagę na szkoły publiczne i prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *