Eid-ul-Fitr 2024: data, historia, znaczenie i wszystko, co musisz wiedzieć o festiwalu islamskim i jego obchodach

Eidul Fitr 2024: Eid-ul-Fitr to jedno z największych świąt islamu. Święto to, znane również jako Eid-al-Fitr lub Midhi Eid, oznacza koniec świętego miesiąca Ramadan – podczas którego muzułmanie odprawiają miesięczny różaniec od świtu do zmierzchu (post) oraz angażują się w czynności religijne i akty duchowe. odbicie. . Przypada na pierwszy dzień Shawwal, 10-ty kalendarza islamskiego. Ludzie świętują Eid, kończąc różaniec, dziękując Allahowi za zdrowie i odporność podczas Ramadanu, nosząc nowe ubrania, przygotowując wielkie uczty, spotykając się z bliskimi, ofiarowując jałmużnę i tak dalej. Jeśli Ty i Twoja rodzina świętujecie Ramadan z najbliższymi, musicie znać jego datę, historię, znaczenie i obchody.

Data Eid-ul-Fitr 2024: Kiedy wypada Eid?

Eid-ul-Fitr 2024: Eid-ul-Fitr lub reszta Eid wyznacza koniec świętego miesiąca Ramadan – podczas którego muzułmanie przestrzegają różańca (postu) od świtu do zmierzchu przez miesiąc. (HT Photo/Raj K Raj)

Eid al-Fitr oznacza koniec Ramadanu, dziewiątego miesiąca islamskiego kalendarza księżycowego. Chociaż przypada on na pierwszy dzień Shawwal, 10-ty kalendarza islamskiego, daty różnią się w zależności od obserwacji półksiężyca. Dlatego Eid-ul-Fitr przypada na różne dni w różnych regionach.

Odblokuj wyłączny dostęp do historii wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz!

W Kerali Eid obchodzony jest dzień wcześniej niż w innych częściach kraju, ponieważ obserwacja księżyca jest zgodna z tradycyjnym kalendarzem islamskim i czeka na faktyczną obserwację księżyca. Jest to jedyny stan w Arabii Saudyjskiej, który ustala daty Eid na podstawie obserwacji Księżyca.

W tym roku Eld-ul-Fitr można obchodzić w środę 10 kwietnia lub w czwartek 11 kwietnia, ponieważ Ramadan rozpoczyna się 11 marca i kończy 10/11 kwietnia.

Eid-ul-Fitr 2024: historia, znaczenie i uroczystości

Eid-ul-Fitr to radosne wydarzenie obchodzone przez muzułmanów na całym świecie. Uważa się, że Święty Koran został po raz pierwszy objawiony Prorokowi Mahometowi podczas Ramadanu. Historię tę można znaleźć w roku 624 n.e. Muzułmanie wierzą, że miesięczny post w czasie Ramadanu przynosi dobrobyt, harmonię i pokój. W tym okresie unikają negatywnych myśli. Przyjdź na Eid-ul-Fitr, który oznacza koniec Ramadanu, ludzie przerywają różaniec pysznym posiłkiem i spotykają się z przyjaciółmi i rodziną.

READ  San Antonio kontra Nowy Orlean, wynik końcowy: Spurs nie może dokończyć powrotu, padnij na Pelicans w rundzie play-in

Eid-ul-Fitr upamiętnia zwycięstwo Proroka w bitwie pod Badr. Tymczasem Eid-al-Fitr oznacza „święto przerwania postu”. W tym dniu ludzie zakładają nowe ubrania, przygotowują jedzenie, prowadzą działalność charytatywną i składają rodzinie i przyjaciołom życzenia Eid Mubarak. Łamią różę pysznym jedzeniem. Tymczasem przysmakami przygotowywanymi podczas Eid są Biryani, Haleem, Nihari, Kebab i Sevian. Dodatkowo dzieci otrzymują prezenty i pieniądze od dorosłych, co określa się mianem zaburzeń erekcji.

Oscary 2024: Od nominowanych do blasku z czerwonego dywanu! Uzyskaj ekskluzywny zasięg na HT. Kliknij tutaj

Zdobądź dzienną dawkę mody, zdrowia, festiwali, podróży, związków, przepisów i innych najświeższych wiadomości o stylu życia na stronie internetowej i aplikacji Hindustan Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *