Edukacja publiczna jest ważną częścią rewitalizacji obiektu kulturalnego Muarajambi

Jambi (Andara) – Edukacja publiczna i wzmocnienie pozycji społeczeństwa będą integralną częścią rewitalizacji Narodowego Miejsca Kultury Muerajambi, ponieważ mogą zapewnić wiele korzyści, takich jak ochrona kultury i rozwój gospodarczy, powiedział gubernator Jambi Al Haris.

Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod muzeum w obiekcie kulturalnym w dystrykcie Mwaro Jambi w prowincji Jambi zauważył, że kompleks świątyń buddyjskich ma swoją własną, wyjątkową historię i kulturę. Dodał jednak, że bez dobrego zarządzania poszłyby na marne.

„Najpierw ożywiamy świątynię i podkreślamy jej historię. Następnie prosimy ludzi, aby zapoznali się z historią tej świątyni, jakie są jej wartości” – powiedział.

Zdaniem gubernatora celem turystyki jest ożywienie gospodarki lokalnej ludności. Dlatego też kilka zainteresowanych stron, takich jak Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań Naukowych i Technologii, jest zaangażowanych w wysiłki mające na celu renowację obiektu, w tym utworzenie muzeum i centrum dla małych i średnich przedsiębiorstw, powiedział.

Jego administracja będzie szkolić małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie wykorzystania potencjału gospodarczego lokalnych aktywów, takich jak kuchnia i batik.

Wyjaśnił, że takie wysiłki pomogą stworzyć jakąś więź emocjonalną między ludźmi a świątynią, która będzie motywować ich do zachowania dziedzictwa kulturowego.

Jambi (Partia Mandatu Narodowego) Członek Izby Reprezentantów A. HM Bakri powiedział, że będzie dążył do opracowania lepszego planu budżetowego dla Narodowego Miejsca Kultury Muyarajambi, aby umożliwić jego lepszy rozwój.

Ponieważ miejsce kultury jest ważne nie tylko dla zombie, ale dla całego świata.

„Oczekujemy, że Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego będzie w miarę możliwości zabiegać o zwiększenie budżetu w tym zakresie. Dziś widzimy, że Ministerstwo Kultury przelało setki bilionów budżetu” – dodał.

Powiedział też, że oczekuje tego samego od Ministerstwa Transportu. Na przykład można zorganizować łodzie, aby turyści mogli zwiedzać całe kanały wodne kompleksu, które są połączone z drogami wodnymi – wyjaśnił.

READ  WYŁĄCZNIE: Chiny mogą ogłosić w środę 10 nowych środków łagodzących COVID

Wyraził nadzieję, że dzięki wsparciu wojewody i ministerstwa tak się stanie.

Tymczasem dyrektor generalny ds. kultury w Ministerstwie Edukacji, Kultury, Badań i Technologii Hilmar Farid powiedział, że ich zaangażowanie w kontynuację dogłębnych badań nad zaginioną cywilizacją Muyarajambi jest częścią wysiłków na rzecz utworzenia Narodowego Miejsca Kultury Muyarajambi . Zabawne, edukacyjne i inspirujące miejsce dla ludzi.

Hilmer zauważył, że w latach 90. kompleks przyciągnął zagranicznych archeologów i wyraził nadzieję, że odkrycie kilku historycznych artefaktów odnowi zainteresowanie tym miejscem.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Prezydent wizytuje szpital ogólny Mura Bungo w Zambii
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Jokowi dokonuje przeglądu obiektów i usług w szpitalu ogólnym Tebo w Zambi
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Jokowi sprawdza zapasy ryżu i oferuje pomoc związaną z ryżem w Merangin w Zambi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *