Dow rośnie, aby rozpocząć tydzień, ponieważ inwestorzy czekają na wybory w połowie kadencji i raport o inflacji

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł w poniedziałek, gdy rozpoczął się pracowity tydzień Kongresowe wybory śródokresowe Kluczowe dane o inflacji na najbliższe dni.

Dow notował 210 punktów, czyli 0,7% wyżej, podczas gdy S&P 500 zyskał 0,3%. Kompozyt Nasdaq wzrósł o 0,1%.

Akcje Apple spadły o ponad 1% po tym, jak podała firma technologiczna Produkcja iPhone’a została tymczasowo ograniczona Ze względu na ograniczenia Covid-19 w Chinach. Tymczasem akcje Palantir spadły o ponad 9% po tym, jak spółka opublikowała rozczarowujące wyniki kwartalne. Wtedy Carvana spadła o 11% Poprzedniego dnia spadł o ponad 20%.

Rodzice na Facebooku Meta po którym następuje wzrost o ponad 5% dziennik „Wall Street Oświadczenie mówi Firma może rozpocząć zwolnienia już w środę. McDonald’s Handlowano na najwyższym poziomieDo około 1%.

Wtorkowe wybory śródokresowe określą, która partia kontroluje Kongres i wpłyną na kierunek przyszłych wydatków. Demokraci kontrolują obecnie Izbę i posiadają większość w Senacie.

Inwestorzy mogą dostrzec potencjalny wzrost wynikający z wyborów w połowie kadencji z prezydentem Republikanów lub Demokratów z podzielonym Kongresem, co historycznie reprezentuje ponadprzeciętne zyski, powiedziała w poniedziałkowym komunikacie Lori Galvacina z RBC.

„Rynek ma nadzieję, że jakiś republikański ruch Kongresu doprowadzi do pewnego rodzaju impasu w Waszyngtonie, który według nich jest dobry, a przynajmniej brak nowych wydatków, co jest dobre dla cen i dostaw skarbowych” – powiedział Pratt. . Conger jest zastępcą dyrektora ds. informatyki w Hirtle Callaghan & Co.

Jeśli chodzi o gospodarkę, inwestorzy spodziewają się, że czwartkowy raport o indeksie cen towarów i usług konsumenckich dostarczy więcej informacji na temat tego, jak daleko posunie się Rezerwa Federalna, aby zredukować inflację. Chłodny raport może zasygnalizować inwestorom, że zwrot z długiego okresu wysokich stóp procentowych może nie być nieuchronny.

„[In] Aby rynki akcji i obligacji zrównały się z wykresem inflacji po szczycie, inflacja będzie musiała nadal spadać – i to w szybszym tempie, niż widzieliśmy do tej pory. Dopóki Fed nie zasygnalizuje, że „zwrot” jest nieuchronny, sprawy pozostaną trudne” – napisała w niedawnej notatce Bird’s Rose Mayfield.

READ  Indonezja forsuje reformę strukturalną handlu usługami w regionie APEC

Gdzie indziej oczekuje się, że kilka firm zgłosi raport, w tym w poniedziałek Activision Blizzard, Winda I Take-Two Interactive. Sezon zysków korporacyjnych kończy się wraz z pojawieniem się większości spółek w wynikach raportowania S&P 500.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *