Cztery osoby zginęły w wyniku katastrofy dwóch samolotów należących do indonezyjskich sił powietrznych podczas ćwiczeń szkoleniowych

MALANG, WSCHODNIA JAWA (ANTARA) – Czterech oficerów indonezyjskich sił powietrznych zginęło w czwartek w wyniku katastrofy dwóch myśliwców EMB-314 Super Tucano podczas ćwiczeń szkoleniowych w Pasuruan na Jawie Wschodniej.

Szef służb informacyjnych Indonezyjskich Sił Powietrznych, dowódca lotnictwa R. Agung Sasongojati potwierdził, że wyzdrowiała ostatnia ofiara, podpułkownik Sandra „Chevron” Gunawan, dowódca Sił Powietrznych 21.

„Ciało podpułkownika Sandry odnaleziono około 19:00” – powiedział Agung podczas konferencji prasowej w bazie lotniczej Abdulrahman Saleh w Malang na Wschodniej Jawie.

Pozostali trzej oficerowie, pułkownik Subhan, pułkownik Videono Hadivijaya i major Yuda A. Potwierdził, że ciała Chety odnaleziono wcześniej.

Powiedział mediom, że ciała zostaną zbadane przy pomocy zespołu ds. identyfikacji ofiar katastrof (DVI) Policji Krajowej.

Po sekcji zwłok zwłoki zostaną przechowane w hangarze eskadry i pochowane w miejscu wskazanym przez rodziny” – dodał.

Wyjaśnił, że dwa samoloty o numerach końcowych TT-3111 i TT-3103 rozbiły się podczas rutynowego szkolenia w dwóch różnych miejscach na wzgórzu około godziny 12:00.

„Obydwa samoloty spadły w różnych miejscach, jeden na północy, a drugi na południu. Jednakże oba samoloty znajdowały się po północnej stronie pasma górskiego” – powiedział.

Samoloty myśliwskie były pilotowane przez oficerów sił powietrznych średniego szczebla.

Podpułkownik Gunavan i płk Hadivijaya byli na pokładzie TT-3111, natomiast major Chetta i płk Subhan pilotowali TT-3103.

Powiązane wiadomości: Siły Powietrzne publikują listę załogi katastrofy Super Tucano
Powiązane wiadomości: Highland Papua: Władze odzyskały ciała ofiar katastrofy lotniczej

Przetłumaczone przez: Vicky Febrianto, Recinda Sulistiandari
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Program JKN-KIS obejmuje szeroką gamę zabiegów leczniczych: Vidodo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *