Ciało arcybiskupa Desmond Tutu Wykorzystując wodę zamiast ognia, akwamaryn staje się coraz bardziej popularną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych metod spalania.
Poprzez akwamację lub „hydrolizę alkaliczną” ciało zmarłego zanurza się w metalowym cylindrze sprasowanym w silnie alkalicznej mieszaninie, takiej jak woda i wodorotlenek potasu i podgrzewa się do około 150°C.
Proces ten upłynnia wszystko oprócz kości, które następnie suszy się w piecu i rozdrabnia na biały proszek, umieszcza w trumnie i przekazuje krewnym.
Jak ludzki kompost, technika Organy nawozowe z warstwami materii organicznej Podobnie jak liście lub wióry drzewne, akwamaryn jest nadal rozpoznawany tylko w kilku krajach. W RPA, gdzie Tutu zmarła w ubiegłą niedzielę, żadne prawo nie obowiązuje.
Po raz pierwszy został opracowany jako sposób pozbywania się ciał zwierząt używany w eksperymentach na początku lat 90., a później ta metoda została wykorzystana do pozbywania się żywego inwentarza podczas infekcji szalonych krów, powiedział Philip R. Olson, badacz z USA.
W 2000 roku amerykańskie szkoły medyczne używały akwamaryny do usuwania zwłok ofiarowanych przez dawców, napisał Olson, zanim praktyka ta weszła w branżę pogrzebową. 2014 artykuł.
Tutu, który zmarł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w wieku 90 lat, był znany ze swojego skromnego stylu życia. Poradził, aby jego pogrzeb był prosty i luksusowy.
Bohater walczący z apartheidem, który w sobotę odbył swój pogrzeb, poprosił szczególnie o tanią trumnę i ekologiczną kremację.
Akwamaryn ma oczywiste atrakcje, ponieważ miejsca pochówku na obszarach miejskich na całym świecie stają się coraz rzadsze i coraz droższe. Jego zwolennicy twierdzą, że jest to bardziej miękki sposób poruszania wody niż płomienie.
Twierdzą, że palnik na ciecz zużywa mniej energii niż konwencjonalny i emituje mniej gazów cieplarnianych.
Według brytyjskiej firmy Resomation, akwamaryn zużywa pięć razy mniej energii niż ogień i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o około 35% podczas pogrzebu.
Akwamaryna jest również wykorzystywana do utylizacji zwłok zwierzęcych w rzeźniach, gdzie uważana jest za wysoce wydajną i higieniczną.
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.