Chiny mają nadzieję, że szybka kolej Dżakarta-Bandung uwolni lokalny potencjał wzrostu – Xinhua

Pekin, wrzesień 14 (Xinhua) — Chiny wierzą i wierzą, że szybka kolej Dżakarta-Bandung ułatwi transport Indonezyjczyków i pomoże uwolnić lokalny potencjał rozwoju gospodarczego, powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Mao Ning powiedział powyższe, odpowiadając na powiązane pytanie na codziennej konferencji prasowej.

Według doniesień prezydent Indonezji Joko Widodo we wrześniu br. 13-go odwiedził linię kolei dużych prędkości i opowiedział o bogatym doświadczeniu Chin i zaawansowanej technologii w budowie kolei dużych prędkości. Opisał podróż jako szybką, cichą i płynną oraz wyraził nadzieję, że szybki pociąg zmniejszy zatory w ruchu i zanieczyszczenie w Dżakarcie oraz zachęci Indonezyjczyków do korzystania z nowego środka transportu.

Mao powiedział, że obydwaj prezydenci osobiście zajęli się szybką koleją Dżakarta-Bandung, sztandarowym projektem w ramach współpracy Pasa i Szlaku między Chinami i Indonezją. Ta szybka kolej jest pierwszym zagranicznym chińskim projektem kolei dużych prędkości w Azji Południowo-Wschodniej, a cała jej struktura, czynniki produkcyjne i łańcuch przemysłowy są dostarczane przez Chiny.

Mao stwierdził, że jest to dobry przykład tego, jak Chiny i kraje regionalne dążą do modernizacji, kierując się zasadą szerokich konsultacji, wspólnego wkładu i wspólnych korzyści, i dodał, że kolej z pewnością zapewniłby silny impuls dla połączeń regionalnych.

„Obserwowaliśmy przebieg testów prezydenta Joko Widodo i jego pozytywne komentarze” – powiedział Mao. „Mamy nadzieję i wierzymy, że po uruchomieniu szybka kolej ułatwi transport Indonezyjczyków i uwolni lokalny potencjał rozwoju gospodarczego”.

READ  Protokół z Irlandii Północnej: Sunak „daje wszystko”, aby osiągnąć porozumienie w sprawie Brexitu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *