Były minister rolnictwa Saihrul został aresztowany przed wystąpieniem w telewizji

Djakarta. Były minister rolnictwa Syahrul Yasin Limbaugh został aresztowany przez Komisję Antykorupcyjną (KPK) w czwartkowy wieczór po tym, jak dzień wcześniej i kilka minut przed wystąpieniem w stacji telewizyjnej w celu nagrania talk show opuścił zaplanowane przesłuchanie.

„Podejrzany, określany jako SYL, został aresztowany w mieszkaniu w Kebayoran Baru w południowej Dżakarcie, a obecnie jest przesłuchiwany w budynku Czerwono-Białym” – powiedział rzecznik KPK Ali Fikri, używając inicjałów Syahrula.

Siarul, który przybył pod gmach KPK o godzinie 19:17 ze związanymi rękami, nie odpowiadał na pytania reporterów.

Jego prawnik Febri Diansyah zadał pytania dotyczące nieoczekiwanego posunięcia KPK, ponieważ wcześniej tego dnia Syahrul otrzymał drugie wezwanie na rozprawę, która miała się odbyć w piątek.

„Dziś po południu otrzymał wezwanie z poleceniem stawienia się w piątek. Pan Syahrul potwierdził swój zamiar honorowania wezwania” – powiedział Bebri, niegdyś pracownik KPK.

Syahrulowi postawiono zarzuty, że nielegalnie otrzymał pieniądze od urzędników Ministerstwa Rolnictwa w celu wzbogacenia się podczas swojej kadencji. W sprawie podejrzanych jest dwóch urzędników ministerstwa, w tym sekretarz generalny Gusti Subakyono i dyrektor ds. maszyn i urządzeń rolniczych Muhammad Hatta.

Hatta został zatrzymany w czwartek po przesłuchaniu w budynku KPK.

Według KPK trzej podejrzani nielegalnie pobrali od pracowników ministerstwa co najmniej 13,9 miliarda rupii (około 885 000 dolarów) w zamian za awanse.

Źródła podają, że Syahrul miał wziąć udział w kręceniu telewizyjnego talk show, który zostanie wyemitowany później, po aresztowaniu go przez śledczych KPK.

W zeszłym tygodniu złożył rezygnację na ręce prezydenta Joko Widodo, aby skoncentrować swoje wysiłki obronne na postępowaniu sądowym.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Wyniki USFL, aktualizacje: wyniki na żywo, analizy, gdy Stars and Breakers zmierzą się w drugim meczu niedzielnego tripleheader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *