Bawazlu wysyła 20 samochodów do nadzorowania wyborów na wyspie Jawa

JAKARTA (Antara) – Agencja Nadzoru Wyborów Powszechnych (Pawaslu) wysłała w niedzielę 20 samochodów do nadzorowania wyborów w kilku miastach na Jawie, gdy rozpoczęły się masowe kampanie przed zbliżającymi się wyborami powszechnymi.

Szef Bawaslu Rahmat Bagja powiedział, że rozmieszczenie tych samochodów było próbą podjęcia przez agencję działań zapobiegawczych.

„Tak więc te samochody będą na ulicach podczas masowych kampanii” – powiedział Bagja.

Oprócz samochodów Bawazlu zainstalowało także punkty obserwacji wyborów w każdym biurze Państwowej Komisji Wyborczej (KPU) na terenie całego kraju.

Członek Bawaslu, Lali Suhendi, powiedziała, że ​​agencja uruchomiła pięć samochodów monitorujących w stolicy Dżakarcie.

Inne prowincje, w tym Jawa Zachodnia, Banten i Jawa Środkowa, również otrzymały takie samochody od Pawaslu w okresie masowej kampanii wyborczej.

Suhendi powiedział, że te regiony są bardziej narażone na naruszenia zasad wyborów.

„Zgodnie z mapą narażenia (naruszenie wyborów) pięć samochodów będzie stacjonować w rejonie Dżakarty jako oblicza Indonezji, pięć samochodów na Jawie Zachodniej i Bandon oraz jeden w Tekel na Jawie Środkowej” – wyjaśnił.

Powiedział, że w tych samochodach, tzw. samochodach narożnych do monitoringu, obywatele mogą zgłaszać informacje dotyczące podejrzeń nieprawidłowości w procesie wyborczym.

„Bawaslu tworzy punkty monitorujące w postaci samochodów, aby zapewnić wszystkim ludziom dostęp do informacji na tym krytycznym etapie (wyborów powszechnych)” – powiedział.

Bawazlu wprowadził te samochody podczas masowej kampanii trwającej od 21 stycznia do 7 lutego, aby stłumić naruszenia.

Samochody będą gotowe w lokalizacjach kampanii masowej.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Bawazlu zwiększa liczbę punktów monitorowania wyborów w całej Indonezji
Powiązane wiadomości: KASN wezwano do zajęcia się raportami dotyczącymi łamania neutralności przez pracowników rządowych

READ  Generalny Inspektor Policji zwrócił się do mieszkańców z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu pokojowych wyborów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *