Bardzo mocny Mac. Trzęsienie ziemi 6.3 – 105 km na północ od Balu, Środkowy Sulawesi, Indonezja, w sobotę 9 września 2023 r. o 22:43 (GMT +8).


Bardzo mocny Mac.  Trzęsienie ziemi 6.3 - 105 km na północ od Balu, Środkowy Sulawesi, Indonezja, w sobotę 9 września 2023 r. o 22:43 (GMT +8).

Bardzo silne trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera na głębokości 10 km

9 września, 14:50 UTC: Pierwszy raport: GFZ po 7 minutach.
9 września 14:52: Rozmiar przeliczony z 5,9 na 6,0. Lokalizacja trzęsienia ziemi została skorygowana o 5,6 km (3,5 mil) na południowy wschód.
… [show all] …
9 września 15:12: Teraz korzysta z aktualizacji danych z BMKG

Aktualizacja z soboty, 9 września 2023, 14:57

Trzęsienie ziemi o sile 6,0 w skali Richtera nawiedziło około 100 km na północ od Balu w Indonezji.

Trzęsienie ziemi 6,0 w dniu 9 września 22:43 (GMT + 8)

Trzęsienie ziemi 6,0 w dniu 9 września 22:43 (GMT + 8)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0 w skali Richtera miało miejsce 14 minut temu w pobliżu Balu w środkowym Sulawesi w Indonezji, podało Niemieckie Centrum Badań Naukowych o Ziemi (GFZ).
W sobotę 9 września 2023 r. o godzinie 22:43 czasu lokalnego miało miejsce trzęsienie ziemi w pobliżu Balu w środkowym Sulawesi w Indonezji, na płytkiej głębokości 10 km poniżej epicentrum. Płytkie trzęsienia ziemi są odczuwalne bliżej powierzchni niż głębokie trzęsienia ziemi. W miarę jak sejsmolodzy będą przeglądać dane i udoskonalać swoje obliczenia lub gdy inne agencje będą publikować swoje raporty, dokładna wielkość, epicentrum i głębokość trzęsienia będą mogły zostać zweryfikowane w ciągu najbliższych kilku godzin lub minut.
Drugi raport został opublikowany przez francuski Réseau National de Surveillance Sismique (RéNaSS), w którym trzęsienie miało siłę 5,6 w skali Richtera. Trzecia agencja, Citizen-Seismograph Network z Raspberry Shack, zarejestrowała to samo trzęsienie o sile 6,0 w skali Richtera.
Ze wstępnych danych sejsmicznych wynika, że ​​wiele osób mogło odczuć trzęsienie w epicentrum. Nie powinno spowodować znaczących uszkodzeń, z wyjątkiem przedmiotów spadających z półek, rozbitych okien itp.
Trzęsienie ziemi powinno być odczuwalne jako lekkie drżenie w Balu (282 400 mieszkańców), położonym 100 km od epicentrum.
VolcanoDiscovery automatycznie zaktualizuje wielkość i głębokość, jeśli ulegną one zmianie, i będzie śledzić inne istotne wiadomości o trzęsieniu ziemi. Jeśli jesteś w okolicy, prześlij nam swoje wrażenia za pośrednictwem naszego mechanizmu raportowania rzeczywistość lub przez Nasza aplikacja mobilna. Pomoże to zapewnić dodatkowe aktualizacje z pierwszej ręki każdemu na całym świecie, kto chce dowiedzieć się więcej o tym trzęsieniu ziemi.

Jeśli byłeś lub nadal jesteś w okolicy podczas trzęsienia ziemi Pomóż innym, przekazując swoją opinię i Zgłoś to tutaj.

Pobierz aplikację Wulkany i trzęsienia ziemi Uzyskaj jeden z najszybszych alertów sejsmicznych online: Android | iOS
Jeśli poczułeś to trzęsienie ziemi (lub byłeś blisko epicentrum), Podziel się swoim doświadczeniem i prześlij krótki raport „poczułem to”! Inni użytkownicy chcą o tym usłyszeć!
Jeśli nie czujesz trzęsienia ziemi Nawet jeśli jesteś w okolicy, Proszę zgłosić! Twój wkład w naukę o trzęsieniach ziemi, analizę zagrożeń sejsmicznych i wysiłki łagodzące jest cenny. Możesz użyć lokalizacji swojego urządzenia lub mapy, aby wskazać, gdzie byłeś podczas trzęsienia ziemi. Dzięki!

Dane dotyczące tego samego trzęsienia ziemi zgłoszone przez różne agencje

Informacja: Kiedy wiele agencji zgłasza to samo trzęsienie ziemi i publikuje podobne dane, możesz mieć większe zaufanie do danych. Obliczenie parametrów trzęsienia ziemi z niemal optymalną dokładnością zajmuje zwykle kilka godzin.

READ  Activision twierdzi, że nie planuje usuwać istniejących gier na PlayStation po przejęciu Xbox

Prochowiec. głębokość Miejsce Dowód
6.3 10 km Indonezja: na morzu, 50 km na północny zachód od Tongala PMKG
6,0 9,9 km Indonezja: Półwysep Minahasa, Sulawesi Shake Malinowy
5.6 10 km Indonezja: W pobliżu Balikpapan RENAS
6.1 18 km Półwysep Minahasa, Sulawesi, Indonezja [Sea: Indonesia] I.N.G.V
5.9 10 km 101 km na północ od Balu, Indonezja GFZ
5.9 9 km Indonezja: Półwysep Minahasa, Sulawesi GeoAu
6,0 10 km Indonezja: Półwysep Minahasa, Sulawesi IRYS
6,0 9,9 km Indonezja: Półwysep Minahasa, Sulawesi USGS

Wstrząsy wtórne

[More info]

Zarejestrowane wstrząsy wtórne, ostatnio do (0 trzęsień ziemi) (jak dotąd często aktualizowane)

Jak dotąd nie odnotowano żadnych wstrząsów wtórnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *