Bali przygotowuje zaplecze zdrowotne dla uczestników szczytu AIS Forum

Denpasar, Bali (Antara) – Rząd prowincji Bali przygotował infrastrukturę zdrowotną dla uczestników szczytu Forum Archipelagu i Państw Wyspiarskich (AIS) 2023, który odbędzie się na Bali, Nusa Dua, w dniach 10–11 października.

Szef Urzędu Zdrowia na Bali I Nyoman Gede Anom powiedział w niedzielę, że przygotowane placówki to m.in. minioddziały intensywnej terapii (OIOM).

„Jest w tej sprawie wytyczne Ministerstwa Zdrowia, taka sama procedura obowiązuje podczas szczytu G20. Tym samym jesteśmy już do tego przyzwyczajeni i współpracujemy z wieloma szpitalami” – powiedział.

Według niego mini OIOM-y przygotowano na Międzynarodowym Porcie Lotniczym I Gusti Ngurah Rai, w hotelach, w których przebywają szefowie delegacji i uczestnicy VVIP oraz w miejscach, które planują odwiedzić uczestnicy konferencji.

Zauważył, że na małych oddziałach intensywnej terapii pracują kardiolodzy, lekarze chorób wewnętrznych, chirurdzy i inni lekarze wymagający opieki w nagłych przypadkach.

Dodał, że w hotelach uczestników Szczytu AIS Forum 2023 znajdują się placówki medyczne i karetki pogotowia.

Ponadto Szpital Ogólny Bali Mandara, Szpital Ogólny Wangaya, Szpital Regionalny Mangusada, Szpital Ogólny Sanjiwani, Szpital Payangara i Szpital Ogólny im. Prof. IGNG Ngoerah są gotowe zapewnić uczestnikom opiekę zdrowotną.

Tymczasem Anom, jeśli chodzi o plan przeprowadzenia testów na Covid-19, powiedział, że będzie to zależeć od żądań.

Jeśli przeprowadzanie testów PCR (reakcji łańcuchowej polimerazy) jest nadal praktyczne, jesteśmy gotowi, powiedział.

Przetłumaczone przez: Ni Luh Rizmavati, Raga Adji
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Nietuzinkowa uwaga Bidena na temat Putina wywołuje szok w dramatyczny ostatni dzień podróży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *