Adaptacja konieczna do stawienia czoła regionalnym, globalnym wyzwaniom: V.P

JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Maruf Amin podkreślił, że zdolność do adaptacji i innowacji jest niezbędna, aby stawić czoła wyzwaniom regionalnym i globalnym.

Wiceprezydent przekazał tę wiadomość podczas wygłaszania w poniedziałek w Dżakarcie przemówień z okazji 68. rocznicy powstania Instytutu Państwowej Administracji Publicznej (IPDN), które są monitorowane w Internecie.

„Wyzwania stojące przed narodem i światem nie są łatwe. Świat zmienia się bardzo szybko. „Dzisiejsze, najnowocześniejsze technologie staną się w przyszłości przestarzałe i zostaną zastąpione nowymi technologiami” – zauważył.

Amin podkreślił, że na przyszłość można przygotować się poprzez ciągłe doskonalenie umiejętności potrzebnych do przetrwania, dostosowywania się i wprowadzania innowacji dla siebie, społeczeństwa i kraju.

Podkreślił dalej, jak ważne jest budowanie tożsamości narodu indonezyjskiego, która nie zaniknie pomimo zmieniających się czasów.

„Ponieważ te zasady zadecydują o stabilności Republiki Indonezji, której chcemy” – zapewnił.

Wiceprezydent zakończył swoje przemówienie podziękowaniami dla osiągnięć IPDN na przestrzeni ostatnich 68 lat. Wyraził nadzieję, że IPDN stanie się instytucją kluczową w tworzeniu rzetelnych i uczciwych usług publicznych.

„Przy tej pomyślnej okazji wyrażam uznanie IPDN i wszystkim urzędnikom IPDN, którzy przez 68 lat znakomicie służyli społeczeństwu i państwu” – zauważył.

Według oficjalnej strony internetowej IPDN jest państwową instytucją szkolnictwa wyższego w dziedzinie usług cywilnych, której celem jest kształcenie pracowników rządowych posiadających kompetencje i charakter.

Powiązane wiadomości: Adaptacja cyfrowa Klucz do sprostania wyzwaniom biznesowym: Minister
Powiązane wiadomości: Rząd musi chronić ludzi dotkniętych zmianami klimatycznymi: BRIN
Powiązane wiadomości: Ministerstwo ułatwia staże zagranicznym absolwentom lekarzy specjalistów

READ  Ohio State dominuje w Wisconsin 52-21 w pierwszym meczu Big Ten play

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *