Ministerstwo Prawa popiera zaostrzenie środków przeciwdziałających znęcaniu się nad praktyką lekarską

Dżakarta (Antara) – Ministerstwo Prawa i Praw Człowieka wyraziło swoje poparcie dla instytucji Ministerstwa Zdrowia i środków mających na celu zwalczanie znęcania się nad przyszłymi specjalistami w ramach specjalizacji medycznej.

Brak skutecznego rozwiązania problemu znęcania się w ramach specjalizacji medycznej może zaszkodzić zdrowiu psychicznemu przyszłych specjalistów i mieć wpływ na opiekę nad pacjentami, ostrzegła dyrektor generalna ministerstwa ds. praw człowieka, Tahana Putra.

„Można powiedzieć, że jest to konkretna forma ochrony przez Ministerstwo Zdrowia praw człowieka przyszłych lekarzy zawodowych” – zauważył w środowym komunikacie swojego resortu.

Putra oceniła wysiłki ministra zdrowia Budi Gunadiego Sadiqa na rzecz ograniczenia znęcania się jako formy szacunku, ochrony, egzekwowania i wypełniania praw człowieka zapisanych w Konstytucji z 1945 r.

Ponadto Ustawa nr 39 z 1999 r. o prawach człowieka podkreśla, że ​​każda jednostka ma prawo do ochrony przed traktowaniem poniżającym godność ludzką, w tym znęcaniem się.

„Przyszli lekarze zawodowi muszą mieć zapewnione godne warunki pracy i oczywiście nie mogą być narażeni na mobbing” – podkreślił.

Z uznaniem przyjął Zarządzenie Ministra Zdrowia nr HK.02.01/MENKES/1512/2023 w sprawie zapobiegania i postępowania w przypadku znęcania się nad uczniami w Szpitalach Klinicznych podlegającego Ministerstwu Zdrowia.

Podkreślił znaczenie prowadzenia odpowiedniego i skutecznego monitoringu wdrażania porad dotyczących przeciwdziałania znęcaniu się.

Putra wezwała także przyszłych lekarzy specjalistów uczestniczących w specjalistycznych szkoleniach medycznych, aby natychmiast zgłaszali władzom przypadki znęcania się.

Wcześniej do Ministerstwa Zdrowia wpłynęło 211 skarg związanych z mobbingiem w szpitalach podlegających Ministerstwu, które napłynęły za pośrednictwem strony perundungan.kemkes.go.id według stanu na 9 sierpnia 2024 r.

W oświadczeniu otrzymanym we wtorek (20 sierpnia) przez Ministerstwo Zdrowia rzecznik ministerstwa Syahril powiedział, że na podstawie dochodzenia w sprawie 156 przypadków znęcania się przyjęto 39 lekarzy rezydentów i lekarzy-dydaktycznych.

Podkreślił, że najczęściej zgłaszanymi formami znęcania się są: znęcanie się fizyczne, znęcanie się niewerbalne, wymuszanie nieracjonalnych godzin pracy, przydzielanie zadań niezwiązanych ze szkoleniem oraz groźby.

READ  Phillies blank Padres w NLCS Game 1, rewelacyjny Zack Wheeler, potwór Kyle Schwarber za homerem

Powiązane wiadomości: Nie ukrywaj przypadków znęcania się w imię reputacji szkoły: Prezydent

Powiązane wiadomości: DPR wzywa Ministerstwo Edukacji do nadania priorytetu reakcji na znęcanie się w szkole

Tłumacz: Agatha Olivia, Raga Adji
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *