Zagraniczny turysta odwołuje rezerwację przy wodospadzie Bantimurung w Maros Regency w Południowym Sulawesi w Indonezji.
W wirusowym filmie widać zagranicznego turystę wchodzącego na obszar turystyczny. Podszedł do kasy biletowej, kiedy jego kolega nagrał wideo.
Kiedy dotarł do kasy, turysta potrząsnął głową. Nie chciał kupić biletu. „Nie, nie” – powiedział. Wydaje się, że sprzeciwiał się temu, że opłaty za wstęp są znacznie droższe niż bilety dla lokalnych turystów.
Cena rezerwatu przyrody Panthimurung Waterfall w regionie Maroz wynosi 255 000 IDR za osobę dla turystów zagranicznych i 35 000 IDR dla turystów lokalnych.
Cena biletu wstępu wynosząca 35 000 IDR za osobę dorosłą jest wysoka, jeśli zabierasz ze sobą kilku członków rodziny, zwłaszcza turystów zagranicznych, którzy płacą siedmiokrotność ceny lokalnej.
Film stał się wirusowy i został ponownie przesłany na różne konta na Instagramie @makassar_iinfo i @maros.informasi. Obie te relacje dotyczyły odmowy turystom zagranicznym wstępu na atrakcję turystyczną wodospadu Bandhamurung ze względu na drogie bilety.
Pod postem na Instagramie zalewają komentarze internautów. Niektórzy uważają, że opłata jest wysoka, ponieważ miejscowi pobierają jedynie 35 000 IDR.
Niektórzy twierdzą, że różnica w cenach biletów dla turystów zagranicznych i lokalnych jest powszechna w innych obszarach, ale nie jest tak droga.
Na incydent odpowiedziała Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Uno. Sandiaga stwierdziła, że należy kierować się entuzjastami turystyki, aby nie zniechęcać turystów zagranicznych do spędzania wakacji w Indonezji.
„To sprawa indywidualna, indywidualna (ocnum), nie generalizuj. Nasze wysiłki mają na celu zapewnienie wskazówek i kontroli” – oznajmiła Sandiaga podczas cotygodniowej odprawy dla Sandiaga UNO w poniedziałek 27 maja 2024 r., podał Sintonews.
Oszuści cenowi zwykle korzystają z okazji, aby pobierać od turystów zagranicznych wielokrotnie wyższą cenę, mówi Sandhyaka. Z tego powodu konieczne jest monitorowanie i wytyczne, aby zapobiec takim wydarzeniom gdzie indziej.
Sandhya zasugerowała także sankcje gospodarcze, jeśli podobne incydenty będą się powtarzać.
„Wykorzystuje możliwości tkwiące w barierach. Wpływa na cały szereg ekosystemów istniejących w tych ośrodkach turystycznych” – powiedział.
Tymczasem szef Biura Kultury i Turystyki Południowego Sulawesi, Muhammad Arafa, również odpowiedział na wirusowe wideo.
Powiedział, że faktycznie kontrolę ceny biletu turystycznego sprawuje menadżer, który go nadzoruje. Uważa on, że kierownictwo może uspołecznić opłaty za wstęp, aby turyści mogli się o tym dowiedzieć przed wizytą w danym zabytku.
W Indonezji występują różnice w opłatach turystycznych pomiędzy turystami zagranicznymi i lokalnymi i są one często przedmiotem dyskusji. Na przykład w porównaniu z innymi regionami cena biletu do Tanah Lot dla turystów lokalnych wynosi 30 000 IDR dla turystów krajowych i 75 000 IDR dla turystów zagranicznych.
Czy jako turysta zagraniczny odwiedzający Indonezję doświadczyłeś kiedyś czegoś takiego? Podziel się swoimi przemyśleniami.