Przeanalizowaliśmy dane o wypadkach zebrane z bazy danych STATS19 i ustaliliśmy, że chodzenie pod prąd skuteczniej zmniejsza liczbę ofiar śmiertelnych pieszych w wyniku wypadków niż chodzenie z ruchem ulicznym. Nasze ustalenia są zgodne z badaniami przeprowadzonymi w Finlandii i na Tajwanie [13, 14]. Badanie to można zastosować w krajach takich jak Japonia i Hiszpania, gdzie systemy transportu i systemy projektowania urbanistycznego są podobne do tych w Wielkiej Brytanii. Ustalenia te sugerują, że nakazanie pieszym poruszania się pod prąd może nie być praktyczne w Wielkiej Brytanii; Pai zasugerowała jednak, że należy zachęcać pieszych do chodzenia pod prąd, zwłaszcza na odcinkach dróg bez chodników. [14].
Nasze badanie wnosi wkład w badania nad bezpieczeństwem pieszych, wykazując, że niekorzystny wpływ chodzenia w ruchu ulicznym na ofiary śmiertelne pieszych jest bardziej wyraźny w następujących warunkach: w ciemności, przy braku światła, o północy (00:00–06:59). ) godzin, na obszarach wiejskich, a piesi to osoby starsze (≥ 65. roku życia), gdy uczestnikami wypadków były pojazdy ciężarowe. Nasze ustalenia potwierdzają tezę, że korzyści płynące z chodzenia w ruchu ulicznym są spójne w różnych sytuacjach, szczególnie w przypadku wypadków z udziałem starszych pieszych.
Nasze badanie dostarczyło kilku wniosków dotyczących skutków interakcji chodzenia z ruchem ulicznym i innymi zmiennymi. Po pierwsze, chodzenie w korku po ciemnych, nieoświetlonych ulicach, drogach wiejskich i wypadki nocą mogą zwiększyć ryzyko wypadków z pieszymi i obrażenia. [18,19,20]. Odkrycie to wskazuje, że chodzenie pod prąd w tej sytuacji może pomóc w zmniejszeniu ciężkości obrażeń pieszych, a to zalecenie może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych. Chociaż poprzednie badanie [19] Pieszym zaleca się noszenie odzieży odblaskowej lub odblaskowej. Chodzenie pod prąd jest skutecznym środkiem zaradczym na obszarach wiejskich, o północy lub po zmroku, bez oświetlenia.
Po drugie, chodzenie z ruchem ulicznym może oddziaływać z wiekiem, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych pieszych, szczególnie wśród starszych pieszych. Badania [21, 22] Zwrócono uwagę, że odzież wykonana z materiałów wstecznych może sprawić, że piesi, zwłaszcza starsi, będą bardziej zauważalni. Ponadto sugerujemy, aby piesi, zwłaszcza starsi, poruszali się pod prąd, co może zwiększyć skuteczność ich odzieży odblaskowej i zwiększyć ich widoczność, zmniejszając w ten sposób ryzyko śmierci.
Po trzecie, niekorzystne skutki chodzenia w korkach z pojazdami ciężarowymi jako uczestnikami wypadków. Dzieje się tak dlatego, że w pobliżu pojazdów ciężarowych, gdy piesi idą z ruchem ulicznym, może zwiększyć się martwe pole, co ogranicza możliwości uniknięcia działań. [23, 24]. Połączenie chodzenia pod prąd i nieuwagi pieszego, wzmocnione przez systemy wykrywania pieszych, może być przedmiotem interwencji mającej na celu ograniczenie zarówno liczby wypadków, jak i dotkliwości obrażeń.
Nasze badanie nieuchronnie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, cechy geometryczne, takie jak chodniki oraz pionowe/poziome łuki dróg, nie są łatwo dostępne w bazie danych STATS19; Czynniki te wpływają na uwagę pieszych, ryzyko wypadków i ofiar śmiertelnych. Po drugie, w tym badaniu nie uwzględniono innych czynników, takich jak spożycie alkoholu i zmęczenie, które mogą być wyższe w środku nocy; Dlatego należy je dokładniej zbadać w przyszłych badaniach. I wreszcie, chociaż raportowane przez policję dane dotyczące wypadków zazwyczaj nie zawierają informacji na temat korzystania z telefonów komórkowych przez kierowców i pieszych, należy dokładniej zbadać wpływ tego czynnika na wypadki z pieszymi i ofiary śmiertelne.