65% indonezyjskich muzułmanów popiera bojkot produktów proizraelskich

Tempo.co, Djakarta – Ankieter Rada Indonezyjskiego Ulamy (MUI) nr. Populics opublikowało wyniki swojego najnowszego badania nastrojów społecznych w sprawie 83. dekretu, czyli fatwy. izraelski bombardowanie. Badanie wykazało, że jest to fatwa osiągnięty Społeczeństwo indonezyjskie charakteryzuje się wysokim poziomem świadomości, sięgającym 94 proc.

„Wśród społeczności muzułmańskich i niemuzułmańskich” – stwierdziła w pisemnym oświadczeniu ze środy, 21 lutego, Vivi Zapki, kierownik działu badań społecznych ankietera.

Według niego fatwa doprowadziła do silnego wezwania Zaniedbanie Produkty powiązane z Izraelem. „Może się to zdarzyć, ponieważ jest to kwestia humanitarna, która nie uwzględnia ograniczeń religijnych” – stwierdziła Vivi.

Firmy i marki kojarzone z Izraelem naprawdę odczuły ruch bojkotu.

W ankiecie wzięło udział 1058 respondentów, głównie z pokolenia milenialsów z wyższej klasy średniej i pokolenia Z. Około 80 procent respondentów mieszka na Jawie, przy czym Sumatra i inne wyspy stanowią odpowiednio 11 procent i 9 procent. Spośród respondentów 87 procent stanowili muzułmanie, a pozostali wyznawali cztery inne religie.

Badanie wykazało, że 65 procent respondentów muzułmańskich zastosowało się do fatwy MUI, aby okazać solidarność z Palestyną, zająć się kwestiami humanitarnymi w regionie, a także sprzeciwić się izraelskiej okupacji wojskowej i bojkotom jako narzędziu gospodarczemu i politycznemu.

Jednak nie wszyscy Indonezyjczycy w pełni zaakceptowali fatwę, gdyż co najmniej 26 procent respondentów pozostało niezdecydowanych, wyrażając niepewność co do praktycznych konsekwencji ignorowania jej i braku wystarczających informacji do podjęcia decyzji.

Tymczasem pozostałe dziewięć procent sprzeciwiło się fatwie MUI, ponieważ nie wierzyły w skuteczność bojkotów w rozwiązywaniu problemów społecznych i politycznych oraz wyraziły chęć uzyskania autonomii w wyborze produktów.

Vivi oceniła, że ​​dynamika odzwierciedla pogląd społeczeństwa na kwestię palestyńsko-izraelską i pokazuje, że muszą być różne opinie. Również zrozumiany.

Anwar Siswadi (współpracownik)

Wybór nauczyciela: Zysk Unilever Indonezja spadł o 10,5% w wyniku problemów z bojkotem Izraela

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Rząd pozwala pracownikom rządowym na pracę z domu, aby ograniczyć liczbę powrotów do domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *