3 minuty na sprzeciw kandydatów na prezydenta w trakcie debaty: KPU

JAKARTA (Antara) – Komisja Wyborcza Publiczności (KPU) da kandydatom na prezydenta trzy minuty na wzajemne odparcie swoich racji podczas pierwszej debaty, która odbędzie się we wtorek (12 grudnia 2023 r.).

Na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes KPU Hashim Asyari powiedział, że pierwsza debata będzie obejmować sesje, podczas których kandydaci na prezydenta będą odpierać swoje argumenty.

Całkowity czas trwania debaty wyniesie 150 minut i będzie składał się z sześciu segmentów z przerwami reklamowymi.

W każdej sekcji kandydaci zostaną poproszeni o trzy losowo wylosowane pytania i będą mieli dwie minuty na udzielenie odpowiedzi na każde z nich.

Po tym jak jeden z kandydatów udzieli odpowiedzi, pozostali dwaj mają po jednej minucie na jego odrzucenie. Kandydat, który odpowiedział na pytanie, będzie miał również minutę na jego obalenie.

W związku z tym Asy’ari stwierdził, że całkowity czas przeznaczony na obalenie każdego pytania wyniesie trzy minuty.

KPU zaplanowała pięć debat prezydenckich i wiceprezydentów w Dżakarcie w okresie kampanii od 28 listopada 2023 r. do 10 lutego 2024 r.

Pierwsza i druga debata odbędą się 12 i 22 grudnia 2023 r., natomiast trzecia i czwarta debata odbędą się odpowiednio 7 i 21 stycznia 2024 r.

Debata finałowa odbędzie się 4 lutego 2024 r.

Odbędą się trzy debaty prezydenckie i dwie debaty wiceprezydentów, a wszyscy kandydaci muszą wziąć udział w pięciu debatach.

Podczas pierwszej debaty omówione zostaną kwestie zarządzania, prawa, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji, wysiłków na rzecz wzmocnienia demokracji, poprawy usług publicznych i pojednania publicznego.

Tematyka drugiej debaty skupi się na ekonomii, gospodarce cyfrowej, finansach, inwestycjach, podatkach, handlu, budżecie państwa, infrastrukturze i rozwoju miast, a trzecia debata skupi się na geopolityce, bezpieczeństwie i stosunkach międzynarodowych.

Czwarta debata będzie dotyczyć środowiska, zrównoważonego rozwoju i ludności tubylczej, a ostatnia debata obejmie opiekę społeczną, edukację i zasoby ludzkie.

READ  iPhone 14: Czego można się spodziewać na imprezie Apple „Far Out”

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Używanie języka angielskiego w debacie prezydenckiej podważa demokrację Indonezji
Powiązana wiadomość: KPU nominuje 11 panelistów na pierwszą debatę prezydencką

Przetłumaczone przez: Narta S, Kensu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *