20 lotnisk AP II dostosowuje godziny pracy ze względu na święto Id al-Fitr

Tempo.co, TangarangPaństwowy operator portu lotniczego PT Angasa Pura II (AP II) przygotowało plany operacyjne dotyczące obsługi osób powracających w 20 portach lotniczych Id al-Fitr Wakacje w tym roku. Okres tranzytowy Eid trwa 16 dni od 3 kwietnia do 18 kwietnia.

„Bezpieczeństwo, płynność, zabezpieczenia i funkcje serwisowe to nasze priorytety, jeśli chcemy zapewnić znaczący i przyjemny powrót do domu” – stwierdził Chin Azmorrow, wiceprezes AP II ds. komunikacji korporacyjnej, w pisemnym oświadczeniu z 20 marca.

Chin wyjaśnił, że jednym z planów operacyjnych jest dostosowanie godzin pracy na kilku lotniskach. Niektóre lotniska wydłużą godziny pracy, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na loty. „Współpracujemy z liniami lotniczymi i organami regulacyjnymi w sprawie dodatkowych godzin pracy” – powiedział.

AP II wyznacza także standardy czasu obsługi w punktach kontaktu z pasażerami na lotniskach. Na przykład punkt kontroli bezpieczeństwa (SCP) zajmuje mniej niż siedem minut, a czas przetwarzania wynosi mniej niż trzy minuty.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wszystkie lotniska zarządzane przez AP II zmobilizują łącznie 9 416 pracowników, w tym personel lotniskowej służby ratowniczo-gaśniczej (ARFF), kontroli ruchu płyty postojowej (AMC), bezpieczeństwa powietrznego, wojska i policji (TNI/Polri). , utrzymanie obiektu, obsługa klienta, obsługa cyfrowa i inny personel.

Chin potwierdził, że wszystkie obiekty lotniska są gotowe oraz że AP II przeprowadziło testy wytrzymałościowe i próby zginania na terminalu pasażerskim i na terenie lotniska, aby umożliwić obchody święta Eid al-Fitr w 2024 r.

Joniansya

Wybór redaktora: Jokowi otworzy lotnisko Singawang i zapewni pomoc społeczną podczas wizyty w Zachodnim Kalimantanie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Materiały na temat zdolności nuklearnych obcego kraju przechwycone w Mar-a-Lago . Trumpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *