10 osób z najwyższymi wynikami IQ na Ziemi; Albert Einstein nie został uwzględniony

Tempo.co, DjakartaWielu uważa Alberta Einsteina za najgenialniejszego człowieka w historii. Jednak zdolności poznawcze niemieckiego fizyka teoretycznego szacuje się na około 160 do 190. ILORAZ INTELIGENCJI skali, która jest niższa od najwyższego IQ kiedykolwiek zarejestrowanego na Ziemi.

Zgodnie z opisem CuriousMatrix.com, Oto lista dziesięciu osób z najwyższymi wynikami IQ, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na świecie.

1. Williama Jamesa Siddisa

Szacuje się, że jest to William James Sidis, urodzony w 1898 r Posiadać IQ mieści się w przedziale od 250 do 300. W młodym wieku zwrócił na siebie uwagę mediów swoją umiejętnością podawania Wiele języków i złożone koncepcje matematyczne.

W wieku jedenastu lat Sidis został przyjęty na Uniwersytet Harvarda, co czyni go jednym z najmłodszych studentów tego prestiżowego kampusu. Mimo swoich niezwykłych zdolności unikał wzroku opinii publicznej i zagłębiał się w różne dziedziny nauki, w tym politykę.

2. Terrence Tao

Szacuje się, że Terence Tao, australijski matematyk, ma wynik IQ na poziomie 230–240. Jego niezwykły talent ujawnił się na początku jego kariery, gdy w wieku 16 lat uzyskał tytuł licencjata i magistra. Później zrobił doktorat. D. W wieku 24 lat został najmłodszym profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Tao wniósł znaczący wkład w dziedzinie analizy harmonicznej i równań różniczkowych cząstkowych.

3. Krzysztof Hirata

Amerykański astrofizyk i kosmolog Christopher Hirata ma wynik IQ wynoszący 225. W wieku 13 lat opinia publiczna zaczęła odkrywać jego geniusz po zdobyciu najmłodszego złotego medalu w Ameryce na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej.

W trakcie swojej kariery Hirata wniósł znaczący wkład w soczewkowanie grawitacyjne i kosmiczne mikrofalowe promieniowanie tła.

4. Kim Ung-jong

Z wynikiem IQ wynoszącym 210 Kim Ung-yong zyskał światowe uznanie po zaproszeniu przez NASA w wieku 8 lat. Ten południowokoreański geniusz uzyskał także stopień doktora. w wieku 15 lat uzyskał doktorat z fizyki na Colorado State University.

READ  Covit-19, wiadomości o próbach i maskach: ogłoszenia na żywo

5. Evangelos Katsioulis

Z wynikiem IQ wynoszącym 198 Evangelos Katsiolis, psychiatra z Grecji, jest okrzyknięty jedną z najbardziej utalentowanych intelektualnie osób na świecie. Oprócz pracy w psychiatrii wniósł znaczący wkład w filozofię, psychologię i matematykę. Katsioulis jest założycielem World Intelligence Network, która sprzyja dyskursowi i badaniom nad inteligencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *