Sędzia Alito mówi, że ma „dobry pomysł”, kto stał za wyciekiem projektu opinii w sprawie aborcji

(CNN) Sędzia Samuel Alito powiedział, że ma „dobry pomysł”, kto jest odpowiedzialny. Bezprecedensowa ekspresja projektu koncepcji Ubiegłoroczna decyzja Sądu Najwyższego, Roe v.

A Wywiad W opinii opublikowanej w piątek przez The Wall Street Journal Alito odrzucił pomysł, jakoby projekt został ujawniony przez jednego z pięciu konserwatywnych sędziów w większości rządzącej.

„Drażni mnie to” — powiedział Alito o spekulacjach. „Słuchaj, to sprawiło, że staliśmy się celem zamachu. Czy zrobiłbym to sam? Czy zrobiłoby to nasza piątka? To niewiarygodne”.

W wywiadzie udzielonym w połowie kwietnia przyznał, że nie ma dowodów na to, kto stoi za wyciekiem, wymienił tylko osobę, którą uważał za odpowiedzialną. Ostateczna opinia unieważniająca Roe w Dobbs v. Jackson Women’s Health System była w dużej mierze śledzona wraz z projektem.

„Było to częścią starań, aby projekt Dobbsa… nie stał się decyzją sądu” – powiedział Alito. „Był używany przez osoby z zewnątrz przez te sześć tygodni – w ramach kampanii mającej na celu zastraszenie sądu”.

Alito, podobnie jak inni sędziowie, potępił przeciek. W wydanym w styczniu oświadczeniu Sąd Najwyższy nazwał to „poważnym atakiem na proces sądowy”.

Raport opublikowany z publiczną wersją raportu Podsumowuje dochodzenie w sprawie wycieku przez Court Marshal Gail Curley. W komunikacie stwierdzono, że zespół dochodzeniowy „nie był w stanie zidentyfikować osoby odpowiedzialnej w świetle dotychczasowych dowodów”.

Opublikowano Politykę Projekt na początku majaSąd wydał ostateczną opinię pod koniec swojej kadencji kilka tygodni temu.

W niedawnych komentarzach dla „Journal” Alito powiedział, że Marshall „wykonał dobrą robotę z dostępnymi mu zasobami” i potwierdził swoją decyzję, by nie ujawniać publicznie przestępcy. Potępił groźby i wrogość wobec sądu, w tym próbę zabójstwa sędziego Bretta Kavanagha zeszłego lata.

W wywiadach Alito atakował tych, którzy, jak powiedział, krytykowali sąd „nierozsądnie” i narzekał, że niektóre grupy prawników odgrywają rolę w krytykowaniu sądu najwyższego, a nie w jego obronie.

READ  Protest w Arizonie: gaz łzawiący był używany do rozpędzania protestujących przed budynkiem Kapitolu w Arizonie, mówią urzędnicy

„Zawsze chodziło o to, aby sędziowie nie odpowiadali na krytykę, ale kiedy sądy są niesprawiedliwie atakowane, zorganizowana adwokatura staje w ich obronie” – powiedział – „a jeśli już, to uczestniczyli w niektórych z tych ataków”.

Alito odrzucił publiczną kontrolę, że sędzia Clarence Thomas był przedmiotem uchybień etycznych, ale bronił postępowania Cavanagha z zarzutami, że dokonał napaści seksualnej na nastolatkę jako uczennicę liceum podczas procesu bierzmowania.

„Po tym, jak sędzia Kavanagh został oskarżony o bycie gwałcicielem podczas przesłuchań w Senacie, wygłosił emocjonalne przemówienie, zrobił emocjonalną scenę i został skrytykowany, ponieważ to nie było sprawiedliwe i nie jest właściwym zachowaniem sędziego wypowiadającego takie słowa Nie wiem – czy ktoś nazwie cię gwałcicielem. – powiedział Alito.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.