Jokowi uczestniczy w Konferencji Ludowej, aby przemawiać do swoich grup wolontariuszy

Wszyscy (rekomendowani kandydaci na prezydenta) mają swoje zalety.

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) wziął udział w Forum Ludowym (MUSRA) Grupy Ochotnicze Relawan Jokowi, które odbyło się na krytym stadionie Istora Senayan tutaj w niedzielę, aby zająć się wyborami powszechnymi w 2024 roku.

Relawan Jokowi to platforma dla wszystkich organizacji społecznych i wolontariuszy, którzy wspierają Prezydenta.

Prezydent Jokowi przybył około godziny 13:15 czasu lokalnego. Uścisnął dłonie i pozował do zdjęć z kilkoma wolontariuszami, zanim wygłosił swoje uwagi na imprezie.

Około 30 000 wolontariuszy weźmie udział w Musra, powiedział wcześniej kierownik imprezy Budi Ari Chettyadi.

Setiadi, który obecnie kieruje Pro-Jokowi (Projo), powiedział, że jego grupa przedstawi prezydentowi Jokowi rekomendacje dotyczące kandydatów na prezydenta w wyborach powszechnych w 2024 roku.

Kandydatami są lider Partii Wielkiego Ruchu Indonezji (Jerindra) Prabowo Subianto, lider Partii Golkar Erlanga Hartardo i kandydat na prezydenta Indonezyjskiej Partii Demokratycznej (PDI-P) Kanjar Pranovo.

„Wszyscy z nich (rekomendowani kandydaci na prezydenta) mają swoje mocne strony” – zauważył Chettyadi.

Zauważył, że nominowani kandydaci zostali wybrani na podstawie wkładu i aspiracji zebranych od różnych grup wolontariuszy Jokowi w całej Indonezji.

„Wtedy przekażemy trzech kandydatów prezydentowi, a on podejmie decyzję” – powiedział Chettyadi.

Zaprosił wiele partii politycznych do udziału w Musra.

Oprócz Jokowi w wydarzeniu uczestniczyli także wiceprzewodniczący Indonezyjskiego Ludowego Zgromadzenia Konsultacyjnego (MPR RI) Arsul Sani, wiceminister Manpower Afriansya Nur oraz szef sekretariatu prezydenta Heru Budi Hardono.

W musrze uczestniczyli także przewodniczący Prezydenckiej Rady Doradczej (Vandimbres) Virando i dwóch członków Vandimbres, Sitardo Thanusobroto i Putri Vardani.

Kilku działaczy Indonezyjskiej Partii Solidarności (PSI) było również widzianych wśród działaczy Musry na dziewięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi 14 lutego 2024 r.

Powiązane wiadomości: Jokowi wierzy, że jego zwolennicy to nie kartony

READ  Australijski komik Barry Humphries, najbardziej znany ze swojego alter ego Dame Edna Everage, zmarł

Przetłumaczone przez: Pudu Sawitri, Yu Liman
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.